Katagoria: Technika, aktualności techniczne


Przegląd techniczny ciągnika po sezonie – na co zwrócić szczególną uwagę?

Mamy już za sobą pierwszy tegoroczny śnieg, a temperatura regularnie spada poniżej 0 stopni. To, o co szczególnie należy zadbać, to park maszynowy, który po okresie intensywnej eksploatacji wymaga dokładnego czyszczenia i zakonserwowania, by bezawaryjnie służyć w kolejnym sezonie.

Kupić na długie lata

Jedynym kłopotem przy zakupie przyczepy jest finansowanie. Ponieważ nie ma jeszcze uruchomionego PROW, to zakupy odbywają się przeważnie za pomocą środków własnych. A wybór jest spory, bo w zależności od potrzeb można kupić przyczepę jednoosiową, dwuosiową czy platformę do bel.

Artykuł z numeru: MOTOfarmer 2015/5-6

Wciąż na rosnącej fali

W czerwcu zarejestrowano 1421 nowych przyczep rolniczych, a więc o 72 proc. więcej niż w maju i o 103 proc. więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Od początku roku na drogi wyjechało już 4081 sztuk – informuje agencja Martin&Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

Artykuł z numeru: MOTOfarmer 2015/3-4

Kubota Tractor Show 2015 ruszył w Starym Bazanowie

12 maja 2015 roku w miejscowości Stary Bazanów w Lubelskiem ruszyły pokazy Kubota Tractor Show. Impreza została zorganizowana wspólnie z firmą TECHMLEK z Lubartowa.

Artykuł z numeru: MOTOfarmer 2015/3-4

Blattin Milk Car – pójło na zawołanie

Małe, zwinne i zwrotne wózeczki, taksówki mleczne Blattin Milk Car, umożliwiają łatwe i dokładne przygotowywanie oraz transportowanie mleka lub preparatu mlekozastępczego. Są niezastąpione w hodowli bydła.

Artykuł z numeru: MOTOfarmer 2015/3-4

Idealne prowadzenie belki

Opryskiwacze Horsch Leeb oferują unikatowe na rynku zbiorniki ze stali szlachetnej oraz precyzyjne prowadzenie belki. Maszyny firmy aspirują do zaistnienia w segmencie Premium, także w technice oprysku.

Artykuł z numeru: MOTOfarmer 2015/3-4

Wymłóci bez żadnych strat

Soja, uchodząca za królową roślin strączkowych, cieszy się obecnie wielką popularnością, między innymi za sprawą poszukiwania nowych źródeł białka w wielu regionach rolniczych Europy.

Artykuł z numeru: MOTOfarmer 2014/6

Valtra – całkowicie nowa seria T

Czwarta generacja ciągników Valtra serii T to całkowicie nowa, zaprojektowana od podstaw konstrukcja. Modele wchodzące w skład nowej serii T dysponują mocą od 155 do 250 KM i momentem obrotowym do 1000 Nm, dzięki czemu mogą wykonywać nawet najbardziej wymagające zadania.

Strona 1 z 41234