Katagoria: Aktualności


Od motyki do maszyny, czyli krótko o rozwoju rolnictwa

Skąd u naszych przodków pomysł, by uprawiać ziemię i z niej czerpać pożywienie? Prawdopodobnie przyczynił się do tego głód. Rolnictwo zaczęło powoli wypierać zbieractwo, a ludy pędzące dotychczas koczowniczy tryb życia zaczęły przywiązywać się do miejsca i tworzyć osady.

Plantacja rzepaku zimą – jak ją zabezpieczyć przed chłodem i mrozem?

Sprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że tegoroczne siewy rzepaku wypadły w terminie. Doświadczeni plantatorzy wiedzą jednak, że nie jest to gwarancją utrzymania plantacji w dobrej kondycji przez całą zimę, a jesień to ostatni moment na to, by przygotować wymagający i wrażliwy rzepak na nadejście chłodów, mrozów i śniegu.

Dlaczego rośliny tracą piękno i zdrowie? Choroby, szkodniki, powszechne błędy w pielęgnacji

Prawdopodobnie każdego miłośnika uprawy roślin chociaż raz spotkała ta przykra sytuacja – roślina, w której pielęgnację włożyliśmy całe serce, zamiast bujnie się rozwijać i cieszyć nas soczystymi barwami, przestaje rosnąć, więdnie, marnieje lub butwieje. Jakie mogą być przyczyny tego problemu?

Jak radzić sobie z pleśnią atakującą naszą uprawę

Szara pleśń jest zmorą każdego growera. Pojawia się ona w wyniku ataku pasożytniczego grzyba – gronkowca szarego. Co zrobić, żeby nasza uprawa była bezpieczna? Jak postępować jeśli zauważymy pleśń na swoich roślinach? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

Maty antypoślizgowe do transportu

W dzisiejszych czasach transport drogowy z wykorzystaniem samochodów to najpowszechniejszy rodzaj przewozu towarów na świecie. Ten segment gospodarki rozwinął się na tyle, że obecnie składa się z wielu rodzajów przewozów. Zróżnicowanych ze względu na gabaryty ładunku, standardy operacji, wykorzystywane narzędzia i pojazdy.

Najczęstsze choroby iglaków w ogrodzie

Wbrew powszechnej opinii drzewa i krzewy iglaste nie posiadają wysokiej odporności na szkodniki i choroby. Wyjątkiem są drzewa i krzewy zadbane, rosnące w odpowiednich warunkach. Te umiejscowione na mokrych i nieodpowiednich podłożach szybko doczekają się pierwszej choroby. Zwłaszcza, gdy zostaną dotknięte przez mróz lub zaatakowane przez szkodniki.

Łożyska, paski zębate, paski klinowe i wiele więcej dostępne przez internet!

Zapraszamy serdecznie do bliższego zaznajomienia się z naszym internetowym sklepem, który znajdziesz na stronie Akcesoria.cnc.info.pl. Proponujemy najwyższą jakość, jeśli chodzi o dostarczane zamienniki do różnego typu maszyn oraz produkcyjnych urządzeń.

Używany kombajn – czy opłaca się kupić?

Co prawda tegoroczne żniwa za nami, ale już teraz warto pomyśleć o przyszłym sezonie. Rolnicy doskonale wiedzą, że pogoda bywa kapryśna i utrudnia zbiory, a do tego trzeba często czekać na przyjazd wynajętego kombajnu. Komfort pracy można znacznie poprawić, kupując własną maszynę rolniczą. To łatwiejsze i tańsze niż można sądzić.

Strona 1 z 4312345...102030...Ostatnia »