Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 03 listopada 2017


Maty antypoślizgowe do transportu

Maty antypoślizgowe do transportu

W dzisiejszych czasach transport drogowy z wykorzystaniem samochodów to  najpowszechniejszy rodzaj przewozu towarów na świecie. Rozwój infrastruktury, swobodniejszy przepływ towarów i usług oraz partnerstwo międzynarodowe, zapewniły firmom transportowym i spedycyjnym płaszczyznę do działania. Ten segment gospodarki rozwinął się na tyle, że obecnie składa się z wielu rodzajów przewozów. Zróżnicowanych ze względu na gabaryty ładunku, standardy operacji, wykorzystywane narzędzia i pojazdy.

 

Ponadto, szeroko rozumiany przewóz przedmiotów odbywa się z powodzeniem również w warunkach prywatnych. Na przykład przy zakupie sprzętu lub przeprowadzce. Cechą wspólną wszystkich tych przedsięwzięć jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Reguluje się je przepisami prawnymi, według których ładunek musi być zabezpieczony przed poruszaniem się. Tak, by nie stanowił zagrożenia i nie przyniósł szkody. Doświadczenie pokazuje, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dlatego oprócz oczywistej metody jakimi są pasy do transportu, na rynku pojawia się drugi, podstawowy typ zabezpieczenia. Mowa oczywiście o matach antypoślizgowych.

Mata antypoślizgowa do transportu

 

Czemu służą maty antypoślizgowe?

Takie maty to innowacyjne rozwiązanie, które skutecznie podnosi poziom unieruchomienia ładunku. Ich zastosowanie w transporcie odnosi się ściśle do wartości współczynnika tarcia ładunku, który zależy oczywiście od rodzaju materiału, ale też nawierzchni, poziomu wilgoci, czy obecności innych substancji, na przykład smarów i olejów. Maty antypoślizgowe do transportu dostępne są w wielu wersjach rozmiarowych i najczęściej wykonuje się je z granulatu gumowego. Mają za zadanie wzmocnić stabilizację przewożonych obiektów, zapewnić bezpieczeństwo ładunkom, ale również kierowcy i obsłudze przy załadunku oraz rozładunku.

 

Zalety mat antypoślizgowych w transporcie

Maty antypoślizgowe to uniwersalny wynalazek. Przeznaczony jest dla każdego, bez względu na rozmiar ładunku czy rodzaj pojazdu. Istnieje możliwość docinania mat antypoślizgowych do niestandardowych rozmiarów naczep, pak, czy nawet całkiem małych bagażników. Dzięki możliwość dostosowania rozmiarów do indywidualnych potrzeb, nadają się one także do użytku prywatnego. Z mat antypoślizgowych korzystają zatem nie tylko przewoźnicy dużych obiektów, ale też firmy kurierskie, ekipy montażowe i remontowe, lawety, firmy przeprowadzkowe i dostawcze, a nawet zwykli kierowcy aut osobowych, przewożący duże zakupy lub określone sprzęty sportowe i hobbistyczne.

Maty antypoślizgowe do transportu nie tylko chronią ładunek, ale pomagają również w organizacji przestrzeni. Niekwestionowaną zaletą mat antypoślizgowych jest nieskomplikowany mechanizm i łatwość montażu oraz późniejszej obsługi. Dodatkowo maty antypoślizgowe to typ produktu o maksymalnej użyteczności, przy bardzo niskiej cenie jednocześnie. Trzeba jednak pamiętać, że użyteczność zawsze idzie w parze z jakością. W związku z tym, warto dokonywać zakupu u sprawdzonych sprzedawców.

Maty antypoślizgowe do samochodów i naczep oferuje sklep Twojepasy.pl, który posiada kompleksowe wyposażenie, potrzebne do wszelkiego transportu. Dzięki szerokiej ofercie, każdy klient znajdzie właściwy dla siebie sprzęt. Wszystko po to, by bezpiecznie wykonać pożądane zadanie przewozowe.

 

Share This