Katagoria: archiwum 2015, opublikowano: 25 sierpnia 2015


MOTOfarmer 2015/5-6


 

Spis treści:

Prezentacje

Zetor rozszerzył gamę o nowy model o nazwie Crystal. Po długiej przerwie czeski producent wraca z traktorem zasilanym sześciocylindrowym silnikiem o mocy 144 i 163 KM.

 
Technika

W czerwcu zarejestrowano 1421 nowych przyczep rolniczych, a więc o 72 proc. więcej niż w maju i o 103 proc. więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Od początku roku na drogi wyjechało już 4081 sztuk – informuje agencja Martin&Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

 

Jedynym kłopotem przy zakupie przyczepy jest finansowanie. Ponieważ nie ma jeszcze uruchomionego PROW, to zakupy odbywają się przeważnie za pomocą środków własnych. A wybór jest spory, bo w zależności od potrzeb można kupić przyczepę jednoosiową, dwuosiową czy platformę do bel.

 
Raport/rynek

W czerwcu sprzedaż* ciągników rolniczych poszybowała w górę. Zarejestrowano 2002 sztuki, a więc o 40 proc. więcej niż w maju i 51 proc. więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Tak dobrego czerwca nie było nawet w rekordowym 2012 roku – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy

 

Fliegl poszerza swoją ofertę w zakresie rozrzutu: z ASW 373 Tridem – rozrzutnikiem Profi TIGER 373 – firma wprowadza na rynek specjalny pojazd do rozrzutu dla różnorodnych rodzajów wapna.

 

Nowa seria siedmiu modeli ciągników CVT 2015 Evolution o mocy od 150 do 240 KM debiutuje na rynku. Pod znajomą karoserią o charakterystycznym wyglądzie kryje się kilka udoskonaleń, które zwiększają wydajność ciągników marki Steyr.

 

Feber Grupa Inter Cars SA wprowadziła na rynek nowe rozwiązanie dla użytkowników naczep z wydmuchem Heitling.

 

O ponad 36 procent wzrosła w Polsce liczba rejestracji ciągników URSUS produkowanych w Lublinie. Takie dane podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

 

Pokazy żniwne Claas od zawsze cieszą się ogromną popularnością, nie inaczej było w tym roku. W małej miejscowości Jarosławiec k. Zamościa, w słoneczną niedzielę 12 lipca swój pokaz zorganizował dealer Roltex.

 

Lubelska SIPMA wprowadziła na rynek kilka nowości.

 
Wystawy

W połowie czerwca na południu Polski odbyła się XII wystawa rolnicza Opolagra. Wydarzenie miało miejsce na lotnisku w Kamieniu Śląskim k. Opola.

 
Share This