Katagoria: Wystawy, opublikowano: 25 sierpnia 2015


Opolagra jak zwykle udana

Opolagra jak zwykle udana
 

W połowie czerwca na południu Polski odbyła się XII wystawa rolnicza Opolagra. Wydarzenie miało miejsce na lotnisku w Kamieniu Śląskim k. Opola.

 

Organizator DLG Agrofood podaje, że przez trzy dni wystawę odwiedziło aż 45 tysięcy osób. Mogli oni podziwiać aż 472 stoiska wystawców z całej Polski i Europy.

Podczas eventu nie zabrakło wydarzeń i konkursów. Mogliśmy podziwiać paradę ładowarek teleskopowych, które potem zostały zaprezentowane przez każdego z przedstawicieli dealerów sprzedających maszyny. Na niebie zaprezentowały się drony, którym również została poświęcona jedna z konferencji dotycząca rolnictwa precyzyjnego. W konkursie główną nagrodą był rozsiewacz marki AMAZONE.

Jednym z ciekawszych punktów był pokaz wozów paszowych, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W pokazie wzięły udział pojazdy: wóz poziomy King 11WT marki Blattin, wóz pionowy Lucas G Sprimix, którego generalnym importerem na Polskę jest firma Gregoire-Besson oraz wóz pionowy Triolet, którego dystrybutorem jest firma Agromix.

Wystawę odwiedził m. in. wicepremier i minister gospodarki – Janusz Piechociński.

W kolejnej edycji, która odbędzie się 10-12 czerwca 2016 z inicjatywy wystawców, nowością będzie ring i komis maszyn używanych.

Karolina Hablak

 

Share This