Katagoria: archiwum 2015, opublikowano: 08 czerwca 2015


MOTOfarmer 2015/3-4


 

Spis treści:

Temat

Na odbywających się 5. Dniach Otwartych Agromix zaprezentowano pełną gamę maszyn oferowanych przez firmę z Rojęczyna.

 

Zawieszane, ciągnione, samojezdne

 

STEYR 6230 CVT zdobył tytuł „Maszyny Rolniczej Roku 2015” w 21. edycji prestiżowego konkursu organizowanego w Polsce przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy z oddziałem w Warszawie.

 

24 kwietnia 2015 roku w miejscowości Sahryń (woj. lubelskie) firma Asprim była gospodarzem imprezy DEMO TOUR marek CASE IH & STEYR. Pokazy demonstracyjne ciągników rolniczych to już kilkuletnia tradycja. W tym roku impreza objęła aż 13 lokalizacji.

 

Firma ZETOR POLSKA obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności na polskim rynku. Pierwszy traktor sprzedano w Polsce jesienią 1995 roku, a ówczesne przychody wynosiły 4 miliony złotych.

 

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych wyróżniła firmy, które w roku 2014 zaangażowały się w projekt zainicjowany przez izbę, a którego celem jest ułatwienie dostępu uczniom do nowoczesnych pomocy naukowych z przedmiotu mechanizacja rolnictwa.

 
Technika

Soja, uchodząca za królową roślin strączkowych, cieszy się obecnie wielką popularnością, między innymi za sprawą poszukiwania nowych źródeł białka w wielu regionach rolniczych Europy.

 

Opryskiwacze Horsch Leeb oferują unikatowe na rynku zbiorniki ze stali szlachetnej oraz precyzyjne prowadzenie belki. Maszyny firmy aspirują do zaistnienia w segmencie Premium, także w technice oprysku.

 

Małe, zwinne i zwrotne wózeczki, taksówki mleczne Blattin Milk Car, umożliwiają łatwe i dokładne przygotowywanie oraz transportowanie mleka lub preparatu mlekozastępczego. Są niezastąpione w hodowli bydła.

 

12 maja 2015 roku w miejscowości Stary Bazanów w Lubelskiem ruszyły pokazy Kubota Tractor Show. Impreza została zorganizowana wspólnie z firmą TECHMLEK z Lubartowa.

 
Raport/rynek

Rozmowa z Josefem Flieglem, właścicielem firmy Fliegl

 

Sprzedawcy przyczep kwiecień mogą uznać za więcej niż dobry. Dystrybutorzy ciągników nie mają już tylu powodów do zadowolenia, choć niektórzy jak John Deere czy Massey Ferguson mogą mówić o sporym wzroście. Reszta marek raczej nie ma powodów do radości.

 

Rozmowa z Andrzejem Sosińskim, specjalistą od marketingu firmy KUBOTA

 

Podczas targów Agrotech w Kielcach po raz pierwszy pokazano gruntownie zmieniony model Farmtrac 675 DTN KING. Jest to zmodernizowany ciągnik 675 DT.

 

Mocny, zamknięty, stalowy wał Cracker-Disc znakomicie sprawdza się w ekstremalnych warunkach polowych gMocny, zamknięty, stalowy wał Cracker-Disc znakomicie sprawdza się w ekstremalnych warunkach polowych gwarantując obok maksymalnego rozdrabniania gleby także optymalne jej przygotowanie do siewu na glebach ilastych.warantując obok maksymalnego rozdrabniania gleby także optymalne jej przygotowanie do siewu na glebach ilastych.

 
Share This