Katagoria: Aktualności, opublikowano: 03 kwietnia 2017


Gdzie szukać pomocy drogowej, by nie żałować?

Gdzie szukać pomocy drogowej, by nie żałować?

Każdy, kto tylko porusza się samochodem, jednocześnie jest narażony, na różnego rodzaju przygody. Co do tego, nie ma najmniejszych wątpliwości. Można mieć super doświadczenie jako kierowca, posiadać najnowsze auto, a i tak los może nam spłatać figla. Zatem warto dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować się na tego typu zdarzenia.

 

Na pewno, jeżeli nasze auto znajdzie się w rowie, odmówi posłuszeństwa, lub też będziemy uczestnikami kolizji, to należy podjąć określoną interwencję. Sami zwykle nie jesteśmy w stanie zbyt wiele zdziałać. Zatem w takich okolicznościach, możemy spodziewać się przede wszystkim tego, że bez pomocy drogowej, a dokładnie bez lawety, nie poradzimy sobie.

Dobrze jest zatem, mieć zawsze w zanadrzu odpowiednią wizytówkę, dzięki której nigdy nie pozostaniemy bez wsparcia. Na pewno w pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę na to, czy dana pomoc drogowa na pewno działa we wskazanym miejscu. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Na przykład firma – pomoc-drogowa-lodz.pl, oferuje swoje usługi na terenie Łodzi oraz okolic. A dokładniej w Zgierzu, jak i również na autostradzie A2. Dlatego, jeżeli oczekujemy bardzo szybkiej pomocy drogowej w zupełnie innym regionie Polski, to powinniśmy poszukać w tym celu innej firmy.

Najlepiej jest to oczywiście zrobić za pośrednictwem Internetu. Wtedy, już nie będziemy mieli żadnych wątpliwości, w jakim regionie dokładnie pracuje dana firma. Ponieważ, wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy są w miejscu zdarzenia, czy też ich auto nie chce dalej ruszyć, nie chcą na pewno przepłacać za holowanie, a także czekać do kolejnego dnia roboczego.

Pomoc drogowa przez 24/7

Skoro już jesteśmy przy temacie oczekiwania na pomoc drogową, to również pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać także o tym, żeby wybierać wyłącznie takie firmy, które zagwarantują nam całodobowe wsparcie. Do takich firm zalicza się miedzy innymi – pomoc-drogowa.warszawa.pl. Tutaj również mamy do czynienia z firmą, która działa przede wszystkim na terenie Warszawy i okolic. Jednak, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, to z powodzeniem będziemy mogli skorzystać z holowania pojazdu, bez względu na godzinę, a także dzień tygodnia. Ponadto, na pomoc drogową na pewno nie przyjdzie nam czekać zbyt długo. Firma dysponuje kilkoma holownikami, dzięki czemu istnieje możliwość szybkiego wysłania jednego z nich właśnie do naszego samochodu.

Jeżeli już wzywamy pomoc drogową, to powinniśmy także wiedzieć, na jaki dokładnie rodzaj wsparcia możemy liczyć. Ponieważ rzeczywiście niektóre firmy ograniczają się wyłącznie do tego, że przyjadą, załadują samochód oraz odstawią je pod wskazane miejsce. Niestety wtedy możemy liczyć się z tym, że nawet w przypadku niewielkiej usterki, nasza podróż będzie przerwana.

Lepiej jest zatem skorzystać z oferty firmy, która rzeczywiście oferuje kompleksowe usługi, polegające przede wszystkim na szybkiej diagnostyce problemu, oraz usuwaniu podstawowych awarii. Możemy zatem z powodzeniem stwierdzić, że nasze auto wcale nie odmówiło posłuszeństwa z powodu bardzo poważnej awarii, ale raczej w wyniku drobnej usterki, którą dodatkowo można bardzo szybko usunąć.

Do takich najczęstszych awarii, które zostają usuwane na miejscu, zalicza się między innymi brak paliwa, zamknięty, a właściwie zatrzaśnięty pojazd, pęknięta opona, czy też brak reakcji silnika na uruchamianie pojazdu. Jeżeli jednak tego typu czynności zawiodą, wtedy na pewno okaże się, że potrzebna jest specjalistyczna interwencja ze strony mechaników.

 

Rozszerzone usługi pomocy drogowej

Zastanawiasz się jeszcze nad tym, jakie dokładnie propozycje mogą znajdować się w ofercie firmy udzielającej pomoc drogową? Na pewno wśród takich rozbudowanych usług, zalicza się transport różnego rodzaju pojazdów. Aby się o tym przekonać, tak naprawdę wystarczy zajrzeć na stronę internetową – pomocdrogowa.tychy.pl.

Tutaj rzeczywiście widzimy, że firma proponuje przede wszystkim transport samochodów osobowych, jak i również dostawczych. Oprócz tego, realizowane są również usługi polegające na transportowaniu maszyn rolniczych oraz budowlanych. Kierowcy samochodów ciężarowych, a także TIR, nie muszą się obawiać, że przyjdzie im szukać zupełnie innej placówki. Ponieważ właśnie ta firma podejmuje się również tego typu wyzwań. W takim razie jest to bardzo szeroka oferta.

Ponadto zaskakującym faktem jest to, że w tej firmie można zamówić również transport różnego rodzaju ładunków. A najbardziej oryginalną kombinacją, jest chyba wynajęcie lawety, które będzie przewoziło samochód osobowy, przy jednoczesnym transporcie nawet do 7 osób. W takim razie, jeżeli dojdzie do zdarzenia drogowego, bądź też usterki, w której wezmą udział pasażerowie. To nie zostaną oni bez środka transportu, ale zabiorą się oni jednocześnie z lawetą.

Ofert holowania pojazdów w ramach pomocy drogowej, jak i również transportowania samochodów oraz różnego rodzaju maszyn, są kierowane przede wszystkim do osób prywatnych, jak i również przedsiębiorców. Bardzo ciekawą propozycją, jest również nawiązanie współpracy z komornikami, czy też poborcami skarbowymi.

 

Teraz widać, że pomoc drogowa, pod żadnym pozorem nie ogranicza się wyłącznie do holowania popsutego lub uszkodzonego w wyniku kolizji samochodu. Należy mieć na uwadze, że jest to doskonałe rozwiązanie także przy sprowadzaniu nowych samochodów z zagranicy, czy też przewozu swojego auta, na przykład na różnego rodzaju targi. Z transportu takich firm korzystają również rolnicy, jak i również firmy o charakterze remontowo-budowlanym.

Share This