Katagoria: Aktualności, aktualności techniczne, opublikowano: 01 kwietnia 2016


Automatyczny System Smarowania SingleLine Groeneveld

Automatyczny System Smarowania SingleLine Groeneveld

 

W tym roku Groeneveld Lubrication Solutions – jeden z największych producentów m.in. systemów automatycznego smarowania na świecie obchodzi Jubileusz 45-lecia działalności na rynku międzynarodowym. Firma dostarcza swoje urządzenia zarówno na rynek wtórny, jak i bezpośrednio („ex-factory”) do największych globalnych producentów maszyn i pojazdów. Zaufanie jakim od wielu lat darzone są rozwiązania Groeneveld w różnych sektorach gospodarki to doskonała rekomendacja, ale i wyzwanie. Nowoczesność i innowacyjność produktów, nieustające wysiłki mające na celu poprawę wydajności oferowanych przez Groeneveld aplikacji przekładają się na stale rosnące zapotrzebowanie na automatyczne systemy smarowania.

Zalety zautomatyzowanej konserwacji w postaci niższych kosztów napraw i serwisu, większej dostępności floty czy po prostu eliminacji nieplanowanych przestojów maszyn i pojazdów zostały bardzo dawno odkryte m.in. w przemyśle budowlanym, wydobywczym, transportowym, portowym. W ciągu ostatnich lat dostrzegł je również rynek rolniczy, gdzie coraz większą wagę przykłada się do stosowania rozwiązań gwarantujących niezawodność, bezawaryjność, dostępność sprzętu 24/7.

SingleLine, nowa jakość smarowania sprzętu rolniczego

Nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze mają niejednokrotnie złożoną budowę, dlatego aby były wydajne i przynosiły wymierne korzyści muszą być użytkowane w sposób optymalny, bez niepotrzebnych zakłóceń. Niezbędnym elementem zachowania prawidłowej eksploatacji sprzętu rolniczego jest m.in. dostarczenie do ruchomych części roboczych wystarczającej ilości i wysokiej jakości środków smarnych. W przeciwieństwie do ręcznej konserwacji, która jest nie tylko czasochłonna, bywa mało wydajna i często wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem, szczególnie w przypadku trudno dostępnych miejsc, systemy automatycznego smarowania Groeneveld zapewniają prawidłowe przeprowadzenie procesu konserwacji.

Najpopularniejszym systemem na smar EP-0 stosowanym w rolnictwie jest jednoprzewodowy SingleLine. Ma on szerokie zastosowanie m.in. w.: ładowarkach teleskopowych, prasie, przesiewaczach, naczepach do przewozu paszy dla zwierząt, przyczepach i wywrotkach.

SingleLine wyróżnia się solidną konstrukcją, prostotą instalacji, łatwością obsługi. Automatycznie smaruje każdy punkt smarny w maszynie czy pojeździe rolniczym, przy tym za pomocą czujnika ciśnienia na bieżąco monitoruje przebieg procesu konserwacji. Regularne i precyzyjne podawanie optymalnej ilości medium podczas pracy urządzeń rolniczych zapewnia właściwe smarowanie, prawidłowe uszczelnienie i znacząco niższe zużycie smarów łożyskowych. Dzięki SingleLine czas bezproduktywnego przestoju jest ograniczony do minimum, z kolei okres trwałości eksploatacyjnej kosztownych części m.in. tulei czy połączeń sworzniowych znacznie wydłużony.

W skład standardowego wyposażenia każdego systemu SingleLine wchodzi płyta nadążna z funkcją dociskania. To rozwiązanie gwarantuje utrzymanie odpowiedniego poziomu medium w zbiorniku zapewniając jego wzorkową kontrolę i zużycie całego środka smarnego oraz zapobiegając jego degradacji. Opcjonalnie SingleLine w wersji elektrycznej można doposażyć w urządzenie sygnalizujące minimalny stan smaru.

Produkt SingleLine skutecznie zapobiega korozji. Jest bezpieczny w użytkowaniu i przyjazny środowisku naturalnemu. Pracuje przy bardzo niskich temperaturach, co ma istotne znaczenie w polskich warunkach klimatycznych. Przynosi wymierne korzyści i oszczędności w postaci redukcji całkowitych kosztów urządzeń rolniczych, podnosi wartość sprzętu przy jego ewentualnej odsprzedaży.

 „Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia minimalizujące koszty w produkcji rolniczej jak SingleLine jest i będzie rosnąć, dlatego Groeneveld, jako marka, chce i nadal rozwija produkty zaawansowane technicznie.” – Sławek Kucharski, Dyrektor Zarządzający Groeneveld Polska.

Share This