Katagoria: Wystawy, opublikowano: 03 października 2014


AGRO SHOW 2014 czeka na gości

AGRO SHOW 2014 czeka na gości

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW odbędzie się w Bednarach już po raz szesnasty, tym razem w dniach 19-22 września 2014 roku. Impreza organizowana jest przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

 

Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz wystaw rolniczych, nie tylko tych krajowych. To największa plenerowa wystawa rolnicza organizowana w Europie, dlatego nie może na niej zabraknąć producentów wszystkich światowych marek maszyn i urządzeń rolniczych. Warto podkreślić, że AGRO SHOW już od kilku lat pełni rolę najbardziej kompleksowej imprezy rolniczej w Polsce, gdzie prócz producentów maszyn swoją ofertę prezentują firmy wytwarzające nawozy, środki ochrony roślin, nasiona, a także przedsiębiorstwa z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.
Podczas trwania wystawy, jak każdego roku, rolnicy będą mieli możliwość uzyskania wyczerpujących informacji w jednym z punktów doradczych agend rządowych, w tym między innymi: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, Państwowej Inspekcji Pracy, KRUS, Agencji Nieruchomości Rolnej, Agencji Rynku Rolnego oraz Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

 

Pokazy maszyn

Od piątku do niedzieli na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych będzie można zobaczyć ciągniki i maszyny podczas pracy, a także osobiście sprawdzić ich działanie. Zwiedzający dostaną wyjątkową okazję do porównania różnych rozwiązań technicznych i poznania ich wpływu na jakość pracy maszyn, czy nawet testowania różnych technologii. Natomiast w tzw. ringu będą prezentowane wybrane nowości wystawy, opryskiwacze, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe oraz rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego.

 

Wydarzenia

Podczas wystawy odbędzie się podsumowanie Ogólnokrajowego konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Zaplanowane są także finały i rozstrzygnięcia konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, czyli „Mechanik na Medal” i „Młody Mechanik na Medal”.

 

Nowości dla zwiedzających

PIGMIUR podąża za najnowszymi trendami i odpowiada na potrzeby wystawców i zwiedzających, co roku wprowadzając na AGRO SHOW ulepszenia organizacyjno-techniczne. Tym razem będą to linie meleksowe. Impreza AGRO SHOW ma charakter plenerowy i rozmieszczona jest na ogromnej powierzchni lotniska Bednary, gdzie do tej pory brakowało zorganizowanej komunikacji. W dniach 19-22 września planowane jest premierowe uruchomienie regularnych linii meleksowych, kursujących na stałych trasach, którymi będzie można przemieszczać się na ternie wystawy. W związku z tym zwiedzanie AGRO SHOW będzie zdecydowanie prostsze.

Za pośrednictwem strony www.agro-show.pl oraz sklepu Android Play za darmo i bez konieczności rejestracji będzie można pobrać aplikację na urządzenia mobilne. W aplikacji znajdą się aktualne informacje na temat wystawy, jej plan, spis wystawców, schemat linii meleksowych, rozkład jazdy autobusów z dworca PKP w Pobiedziskach itp. Będzie to narzędzie, które z pewnością ułatwi poruszanie się po tegorocznym AGRO SHOW.

Podczas AGRO SHOW na terenie wystawy umieszczone  zostaną specjalne strefy hot-spot, w których będzie można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu. Strefy te będą specjalnie oznaczone i zadaszone – będzie tam można spokojnie usiąść i skorzystać z sieci. Dodatkowo w każdym punkcie obecny będzie pracownik AGRO SHOW, który w razie potrzeby udzieli informacji na temat wystawy lub pomoże, jeśli pojawi się jakiś problem.

Zbigniew Witamborski

 

 

 

Share This