Katagoria: Temat, opublikowano: 11 czerwca 2015


ZETOR POLSKA – to już 20 lat!

ZETOR POLSKA – to już 20 lat!

Artykuł z numeru: MOTOfarmer 2015/3-4
Przeczytaj on-line

 

Firma ZETOR POLSKA obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności na polskim rynku. Pierwszy traktor sprzedano w Polsce jesienią 1995 roku, a ówczesne przychody wynosiły 4 miliony złotych.

 

W ubiegłym roku wyniosły ponad ćwierć miliarda złotych. ZETOR POLSKA należy do czołówki sprzedawców, zaś polscy rolnicy cenią markę za jakość i niezawodność. W ciągu dwudziestu lat swojej działalności Zetor sprzedał w Polsce 34 401 traktorów. Z okazji swojego dwudziestolecia Zetor przygotował limitowaną serię 200 traktorów w polskich barwach narodowych.

Historia sukcesu polskiego przedstawicielstwa firmy ZETOR TRACTORS bierze swój początek już w roku 1995. Wówczas pracowało w Polsce ośmiu pracowników. Dzisiaj jest to jeden z największych sprzedawców traktorów na polskim rynku, który zatrudnia 46 osób. Podczas gdy obroty w ubiegłym roku wyniosły ćwierć miliarda złotych, za rekordowy uważa się rok 2012, tzw. rok wielkich dotacji UE, kiedy to obroty sięgały wtedy rekordowych 400 milionów złotych. W związku z wielkością gospodarstw w Polsce największą popularnością cieszą się traktory o mocy od 80 do 100 koni, w przypadku marki ZETOR są to Proxima 90 i Major. Wcześniej były to modele 5320 i 5340.

– ZETOR POLSKA należy do liderów na polskim rynku i jestem dumny, że mogę za to podziękować naszym klientom. To dzięki nim świętujemy dzisiaj 20-lecie naszej działalności. Życzę firmie ZETOR w Polsce kolejnych lat pełnych sukcesów – mówi Arkadiusz Fułek, prezes Zarządu ZETOR POLSKA.
Z okazji 20-lecia przygotowana została specjalna limitowana seria traktorów Zetor, które są charakterystyczne dzięki swojej kombinacji kolorów. Tradycyjny czerwony kolor uzupełnia barwa biała, razem nawiązują do polskich barw narodowych. Połączenie kolorów wykorzystano na dachach i kołach traktorów. Traktory posiadają również nalepkę stylizowanego orła, nawiązującego do polskiego symbolu narodowego, jak również specjalne logo z okazji 20-lecia marki. W sumie wyprodukowano 200 takich traktorów. Traktory będą sprzedawane od maja.

– Gratuluję polskiemu oddziałowi okrągłej rocznicy. Dziękuję wszystkim za świetnie wykonaną pracę i mam nadzieję, że wspólnymi siłami obronimy wybudowaną pozycję marki ZETOR w Polsce, a w przyszłości nadal będziemy rosnąć w siłę na polskim rynku – dodaje Adam Zert, dyrektor Działu sprzedaży i marketingu ZETOR TRACTORS.

 

Z okazji 20. rocznicy obecności marki Zetor na polskim rynku 10 maja była wielka feta. Podczas imprezy plenerowej pod Kaliszem miłośnicy marki wraz z rodzinami mogli wziąć udział w wielu konkursach oraz samodzielnie wypróbować 11 Zetorów wraz z maszynami Unia.

Wydarzenie obfitowało w wiele różnych atrakcji. Główną z nich była możliwość samodzielnej jazdy całą serią ciągników marki Zetor. Do dyspozycji było aż 11 różnych maszyn. Na rolników czekały Zetory o mocy od 61 KM Major aż po 147-konnego „potwora” FORTERRA 150 HD wraz z pługiem IBIS XMS 4+1 Long.

Firma zadbała także, aby nie było nudno. Można było wziąć udział w wielu konkursach, m. in. konkursie wiedzy o Zetorze, rodzinnym przeciąganiu Zetora Majora, rywalizacji w dojeniu krowy czy wyścigu quadem Zetor na pedały.

(opr. ama)

Share This