Katagoria: Temat, opublikowano: 11 czerwca 2015


Firma Przyjazna Edukacji Rolniczej 2014

Firma Przyjazna Edukacji Rolniczej 2014

Artykuł z numeru: MOTOfarmer 2015/3-4
Przeczytaj on-line

 

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych wyróżniła firmy, które w roku 2014 zaangażowały się w projekt zainicjowany przez izbę, a którego celem jest ułatwienie dostępu uczniom do nowoczesnych pomocy naukowych z przedmiotu mechanizacja rolnictwa.

 

Zasada działania tego projektu była jasna. Materiały, przekazane izbie przez firmy, umieszczone są na stronie www, gdzie po wcześniejszym zalogowaniu mogą korzystać z nich nauczyciele. W ten sposób uczniowie na lekcjach z mechanizacji rolnictwa mogą zapoznawać się z najnowszymi rozwiązaniami, które wykorzystywane są w najnowocześniejszych maszynach rolniczych.

Jest to też doskonała okazja dla firm, aby w ten sposób dotrzeć do uczniów i przekazywać im wiedzę techniczną o swoich maszynach. Pamiętać trzeba, że już za kilka lat uczniowie ci będą mechanikami i serwisantami maszyn lub ich użytkownikami wykorzystując je we własnych gospodarstwach.
Za zaangażowanie w projekt w minionym roku decyzją izby tytuł Firma Przyjazna Edukacji Rolniczej 2014 otrzymały: Agrotop Kaczmarek, John Deere Polska i SaMASZ.

(opr. ama)

Share This