Katagoria: Technika, opublikowano: 17 lutego 2014


Maszyny znane w Polsce i Europie

Maszyny znane w Polsce i Europie

Firma EXPOM Sp. z o. o. Krośniewice zajmuje się produkcją i sprzedażą maszyn i urządzeń rolniczych.

W Krośniewicach są produkowane głównie maszyny do uprawy i wałowania gleby oraz do uprawy łąk i pastwisk. Na terenie Polski produkty ze znakiem firmowym EXPOM rozprowadzane są przez sieć około 70 partnerów handlowych.

Corocznie EXPOM Krośniewice uczestniczy w wielu wystawach sprzętu rolniczego  w kraju i za granicą

Corocznie EXPOM Krośniewice uczestniczy w wielu wystawach sprzętu rolniczego
w kraju i za granicą

Dział konstrukcyjny cały czas pracuje nad nowymi maszynami oraz wprowadza ulepszenia, będące wynikiem stałego kontaktu z użytkownikami oraz Przemysłowym Instytutem Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Poznaniu.

Wprowadzanie nowych technologii, materiałów najwyższej jakości oraz duże doświadczenie w produkcji maszyn rolniczych spowodowało, że wyroby z Krośniewic znane są ze swojej niezawodności. Wszystkie maszyny malowane są farbami proszkowymi, co w pozytywny sposób wpłynęło na ich trwałość i estetykę.

W firmie wszystkie środki własne oraz pozyskane z funduszy europejskich wydaje się na modernizację parku maszynowego

W firmie wszystkie środki własne oraz pozyskane z funduszy europejskich wydaje się na modernizację parku maszynowego

Produkcja z Krośniewic wysyłana jest również na eksport. Maszyny trafiają do Niemiec, Francji, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Holandii, Finlandii, Rosji, Bułgarii, Rumunii, Czech, Słowacji, Austrii, Anglii oraz na Węgry. Firma została założona  w 1992 roku. Aktualnie zatrudnia 140 osób.

W firmie wszystkie środki własne oraz pozyskane z funduszy europejskich wydaje się na modernizację parku maszynowego oraz budowę nowych obiektów przeznaczonych na montaż i produkcję maszyn rolniczych. W ostatnich 5 latach na modernizację produkcji przeznaczono ponad 11 mln złotych, z czego 25 proc. środków pochodziło z projektów unijnych.

Corocznie EXPOM Krośniewice uczestniczy w wielu wystawach sprzętu rolniczego w kraju i za granicą. Do najważniejszych imprez wystawienniczych organizowanych przez ośrodki doradztwa rolniczego należą targi w: Minikowie, Grubnie, Zarzeczewie, Szepietowie, Sitnie, Płońsku, Starym Polu, Lubaniu, Piotrkowie Trybunalskim i Olsztynie. Cyklicznie EXPOM Krośniewice bierze udział w Agritechnice Hannover Niemcy oraz targach w Estonii, Bułgarii, Węgrzech, Litwie, Czechach, Francji i Danii.

Zbigniew Witamborski

Ściągnij cały artykuł

Share This