Katagoria: Technika, opublikowano: 18 sierpnia 2014


Fliegla rozwiązania na żniwa

Fliegla rozwiązania na żniwa

Dziś prezentujemy dwie przyczepy Fliegl, które dzięki mnogości zastosowań są niezwykle użyteczne w gospodarstwach rolnych.  

Wielofunkcyjna ASW

Opisując przyczepę ASW ze ślimakiem, o wydajności wyładunku nawet 350 t na godzinę,
można jej możliwości skwitować stwierdzeniem – wiele zastosowań w jednym pojeździe.
Rolnik decydujący się na jej zakup doceni jej niską masę własną, dzięki której zwiększono możliwości załadunkowe. Dzięki swojej uniwersalności i bogatemu wyposażeniu, także możliwościami współpracy z wieloma specjalistycznymi przystawkami, dostosowanymi do niemal każdej pracy w gospodarstwie – w ciągu kilku minut można podłączyć rozrzutnik, ślimak przeładunkowy, taśmociąg itp.
 Użytkownik odczuwa wymierne oszczędności związane z brakiem konieczności zakupu wielu przyczep specjalistycznych. Konstrukcja pojazdu pozwala też na bezpieczny i szybki wyładunek, w każdych warunkach, niezależnie czy jest to pole, czy budynek gospodarczy.
Dbający o sprawność prac na polu podczas żniw na pewno doceni możliwość montażu do przyczepy przystawki – transportera ślimakowego, mogącego w szybki sposób opróżniać przyczepę z załadowanego zboża. Wydajność ślimaków o przekroju 400 lub 600 mm może sięgać nawet 350 t/godzinę. Jak zapewnia producent, w porównaniu z pojazdami z tradycyjnym wywrotem, ASW podczas przewozu i rozładunku odznacza się lepszą stabilnością dzięki niższemu środkowi ciężkości. Na przyczepę można też załadować do 60 proc. więcej masy, dzięki optymalnemu sprasowaniu, w zależności od rodzaju towaru i jego wilgotności. Niewątpliwie jedną z głównych zalet jest mniejsze zapotrzebowanie na olej, ponieważ nie występują cylindry teleskopowe. Użytkowanie przyczepy ASW zapewnia bezpieczny wyładunek nawet na zboczach, także w przypadku dużych przyczep o pojemności do 70 m³.

Przyczepu przeładowcze Vario występują w dwóch wersjach - 20 m sześc. i 35 m sześc. (ULW 20 i ULW 35)

Przyczepu przeładowcze Vario występują w dwóch wersjach – 20 m sześc. i 35 m sześc. (ULW 20 i ULW 35)

Przyczepa przeładowcza Vario

Odwiedzającym podczas ostatniej edycji targów Agritechnika stoisko firmy Fliegl na pewno zapadły w pamięci nowe przyczepy przeładunkowe Vario. Występujące w dwóch wersjach – 20 m sześc. i 35 m sześc. (ULW 20 i ULW 35). Dedykowane są one głównie do transportu materiałów sypkich, a szczególnie do odbioru zboża od kombajnów pracujących na polu. Z przodu przyczep zlokalizowano celem kontroli stopnia napełnienia przyczepy drabinę oraz okienko kontrolne. Na życzenie przyczepę można doposażyć we współpracujące z szyną ISOBUS urządzenie ważące, czy oś teleskopową dla zmniejszenia nacisku załadowanej przyczepy na glebę. Dodatkowo przyczepę wyposażono m .in. w rolowaną plandekę obsługiwaną z ziemi, skrętną oś tylną (w przyczepie ULW 20 Tandem).
 Po drogach publicznych przyczepy te mogą poruszać się z prędkością do 40 km/h, a zastosowanie przyczepy przeładunkowej do odbioru zboża bezpośrednio od zbierającego kombajnu może przyczynić się do przyspieszenia prac żniwnych nawet o do 30 proc. Oznacza to, że przy odbiorze zboża od trzech pracujących kombajnów oszczędza się na zakupie jednego z nich zachowując teoretycznie tę samą szybkość zbioru. 

Zbigniew Witamborski

Ściągnij cały artykuł

 

 

 

Share This