Katagoria: Targi, opublikowano: 11 marca 2015


SIPMA – oferta na Targi AGROTECH Kielce 2015

SIPMA – oferta na Targi AGROTECH Kielce 2015

Na tegorocznych Targach AGROTECH Kielce lubelska SIPMA zaprezentuje pięć nowości oraz produkty cieszące się największą popularnością wśród klientów. 

 

 

 Oferta nowości:

 • Agregat talerzowy SIPMA AT 300 DZIK

Agregat talerzowy to maszyna z 2-rzędowym zestawem talerzy zębatych oraz wałem rurowym, zębatym, listwowym lub wałem typu packer. Agregat ten przeznaczony jest do prac polowych pożniwnych. Wytrzymała konstrukcja nośna agregatu talerzowego zbudowana jest na bazie sztywnej ramy wykonanej z wysokogatunkowych, grubościennych kształtowników stalowych. Amortyzatory gumowe: każdy z talerzy zębatych zabezpieczony jest amortyzatorami gumowymi, które chronią talerz agregatu przed jednostkowymi przeciążeniami mechanicznymi. Kurtyny boczne zapobiegają przesypywaniu się ziemi na boki podczas uprawy. Zgrzebło wyrównujące (wyposażenie dodatkowe) montowane jest z tyłu maszyny. Wyposażone jest w sprężyny grabiące, które dodatkowo wyrównują glebę po pracy talerzy zębatych i wału. Wały, w które wyposażone są agregaty talerzowe, zapewniają rozdrobnienie powstających brył, wyrównanie powierzchni pola i poprawienie warunków przebiegu procesów próchniczych. Możliwość demontażu skrajnych talerzy agregatu talerzowego umożliwia zmniejszenie szerokości roboczej przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania mocy ciągnika.

 

AT 300_03

 

 

 • Pług obracalny SIPMA PB 830 POLKA

Pługi obracalne SIPMA to maszyny wykorzystywane do obróbki gleby po różnych obsadzeniach i obsiewach. Praca pługa polega na odcinaniu i odwracaniu gleby na odpowiedniej głębokości i szerokości. Pługi cechują się łatwością obsługi i solidnym wykonaniem. Szeroka oferta wyposażenia dodatkowego umożliwia dostosowanie pługa do różnych warunków pracy. Stabilna rama pługa zapewnia trwałość konstrukcji i wysoką efektywność pracy. Koło podporowe boczne zapewnia idealne położenie robocze i łatwość ustawienia głębokości. Łamacz ułatwia przykrywanie resztek roślinnych i obornika. Równoległobok, który stanowi układ połączenia ramy z obrotnikiem, umożliwia łatwą i szybką regulację pierwszej skiby. Zabezpieczenie śrubowe zapewnia dodatkową ochronę w sytuacji, gdy maszyna natknie się na przeszkody takie jak np.: korzenie, kamienie. Zabezpieczenie resorowe i hydrauliczne (wyposażenie dodatkowe) zapewniają ciągłą ochronę pługa w sytuacji gdy maszyna natknie się na przeszkody takie jak np. korzenie, kamienie. Regulacja szerokości orki umożliwia optymalne przystosowanie maszyny do warunków glebowych, mocy ciągnika oraz wykonywanych zabiegów agrotechnicznych. Koło podporowo-transportowe (wyposażenie dodatkowe) wykorzystywane jest zarówno do utrzymania jednakowej głębokości roboczej w czasie pracy, jak i do odciążenia ciągnika podczas transportu. Przedpłużki (wyposażenie dodatkowe) ścinają wierzchnią warstwę skiby i zrzucają ją na dno bruzdy. W ten sposób górna warstwa gleby o zniszczonej strukturze, silnie zadarniona lub mająca dużo resztek roślinnych, dostaje się na dno bruzdy. Odkładnica ażurowa jednolita (wyposażenie dodatkowe) łatwo wymienialna, sprawdza się na glebach zwięzłych i gliniastych oraz charakteryzuje się zmniejszonymi oporami w czasie pracy. Siłownik odchylenia ramy i do transportu ( SIPMA PB 930 POLKA, SIPMA PB 940 POLKA) służy do ustawienia pługa w osi ciągnika, co ułatwia dokonanie płynnego obrotu i powrót do wcześniej ustawionych parametrów pracy oraz „schowanie” pługa za ciągnik podczas transportu. Amortyzator koła tłumi uderzenia podczas obrotu. Lemiesz z dłutem umożliwia orkę na glebach suchych. Dodatkowo dłuto dwustronne zmniejsza koszty przy jego wymianie poprzez wykorzystanie drugiej końcówki dłuta. Dodatkowy korpus umożliwia szybką rozbudowę pługa o parę lemieszy.

 

Pług obracalny SIPMA PB 830 POLKA

 

 

 • Przyczepa rolnicza SIPMA PR 600 EKO

Przyczepy rolnicze z trójstronnym wywrotem skrzyni charakteryzują się solidną konstrukcją i uniwersalnością zastosowań. Ich atutem są zastosowane podzespoły renomowanych firm.

 • Homologacja do 40 km/h umożliwia poruszanie się po drogach publicznych.
 • Możliwość użytkowania przyczepy jako platformy. Po demontażu burt bocznych można używać przyczepę jako platformę do przewozu bel słomy, siana
  i sianokiszonki.
 • Skrzynia ładunkowa jest dostosowana do przewozu 10 Europalet.
 • Wytrzymała rama wykonana z profili zamkniętych pozwala na długie użytkowanie przyczepy.
 • Tylny zaczep  oraz przyłącza instalacji pneumatycznej
  i hydraulicznej umożliwiają agregację drugiej przyczepy.
 • Szyber w ścianie tylnej umożliwia precyzyjny wysyp strumieniowy zboża. W połączeniu z rynną ułatwia pracę z różnego rodzaju przenośnikami ziarna.
 • Drabina zapewnia wygodny i bezpieczny dostęp do wnętrzna przyczepy.
 • Plandeka ze stelażem (wyposażenie dodatkowe) zabezpiecza ładunek przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.
 • Burty dzięki dużej sztywności zapewniają trwałość konstrukcji.
 • Centralne ryglowanie burt skracają czas wyładunku oraz poprawiają ergonomię.
 • Burty uchylne na boki i do tyłu ułatwiają eksploatację przyczepy rolniczej.
 • Teleskopowy siłownik hydrauliczny zapewnia trójstronny wyładunek przyczepy (na boki i do tyłu). Przegubowe zawieszenie siłownika o dwóch osiach obrotu zabezpiecza go przed uszkodzeniem. Siłownik wyposażony jest także w zawór odcinający hydraulikę przy maksymalnym kącie wywrotu 45º.
 • Uszczelnienia burt zapewniają szczelność skrzyni ładunkowej, która może służyć do przewozu zboża i rzepaku.

PR 600 EKO

 

 

 

 • Prasa stałokomorowa SIPMA PS 1223 FASTER 

Walcowo-łańcuchowa konstrukcja komory zwijania 1,2 x 1,2 m w prasie zwijającej SIPMA PS 1223 FASTER pozwala uzyskać zwiększony stopień zgniotu i stwarza lepsze warunki do zakiszania, jednocześnie zapobiega zatrzymywaniu się beli w komorze podczas zbioru suchego i śliskiego materiału.

 

PS 1223 FASTER_02

 

 

 • Rozrzutnik obornika SIPMA RO 600 ZEFIR 

Rozrzutniki obornika przeznaczone są do rozrzucania obornika, kompostu i torfu. Mogą być również stosowane do transportu płodów rolnych. Współpracują z ciągnikami wyposażonymi w dolny zaczep transportowy typu „hitch” i są w pełni przystosowane do transportu po drogach publicznych.

 • Uniwersalny adapter umożliwia rozrzut obornika, torfu lub kompostu.
 • Dwubębnowy, pionowy adapter ślimakowy
  z nożami tnącymi zapewnia wysokie rozdrobnienie rozrzucanego materiału oraz duży zasięg
  i równomierność rozrzutu.
 • Noże adaptera ze stali HARDOX zapewniają trwałość konstrukcji i niezawodność w eksploatacji. 
 • Klapa hydrauliczna zamykająca skrzynię ładunkową zapobiega wypadaniu zawartości podczas transportu.
 • Drewniana listwa zabezpiecza burty przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas prac załadunkowych.
 • Podwójny przenośnik podłogowy napędzany hydraulicznie zapewnia bezstopniowe regulowanie ilości rozrzucanego materiału.
 • Zastosowane koła jezdne gwarantują małe opory toczenia
  i naciski na podłoże, umożliwiają łatwiejszą pracę i przemieszczanie
  w wilgotnym terenie.
 • Zastosowany samooczyszczający się profil opon zapewnia wygodną eksploatacją rozrzutnika obornika.
 • Sprzęgło przeciążeniowe zabezpiecza napęd w przypadku ewentualnych zapchań.

RO 600 ZEFIR_SS_002_k

Oferty cieszące się dużym zainteresowaniem klientów:

 

 • Prasa zmiennokomorowa SIPMA PZ 1832 PRIMA

Nowa prasa zwijająca zmiennokomorowa SIPMA PZ 1832 PRIMA przeznaczona jest do zbioru słomy, siana i zielonki na sianokiszonkę. Komputer pokładowy monitoruje prawidłowość działania newralgicznych elementów prasy zmiennokomorowej:

 • kontroluje równomierność wypełnienia komory,
 • umożliwia regulację średnicy beli i jej stopnia zgniotu w trzech wariantach: oddzielnie ustawienie ciśnienia dla rdzenia beli
  i zewnętrznej warstwy, rdzeń beli i wartstwa wierzchnia w stałym ciśnieniu, oddzielne ustawienie ciśnienia dla rdzenia beli, zewnętrznej warstwy oraz dodatkowo zwiększone ciśnienie podczas końcowego formowania beli,
 • automatycznie uruchamia obwiązywanie,
 • wskazuje aktualnie realizowaną operację,
 • wskazuje ilość wykonanych bel oraz pomiar wydajności,

Komora zwijania składa się z pięciu bezszwowych pasów, które pozwalają wykonywać bele o średnicy od 0,9 do 1,8 m. Szeroki podbieracz i rotacyjny podajnik znacznie podwyższają zdolność transportowania materiału oraz zwiększają wydajność zbioru. Osłony pras wykonane z laminatu zabezpieczają elementy ruchome maszyny, nadajac jej jednocześnie dynamiczny i nowoczesny wygląd. Komora prasy wykonana ze stali Domex zapewnia wytrzymałość i sztywność konstrukcji oraz niezawodność w eksploatacji. Pneumatyczne hamulce zapewniają bezpieczeństwo na drogach publicznych oraz podczas pracy na górzystych terenach. Automatyczne owijanie beli z ustawioną ilością owinięć. Rozdrabniacz materiału wyposażony w 11 noży tnących zapewnia większe zagęszczenie beli, stwarzając w ten sposób idealne warunki do zakiszania i poprawiając jednocześnie ekonomikę zbioru. Obwiązywacz siatką i szerokie ogumienie stanowią elementy standardowego wyposażenia prasy zmiennokomorowej. Wał przegubowo-teleskopowy szerokokątny ze sprzęgłem automatycznym zapewnia możliwość pracy na nawrotach i zabezpiecza prasę przed uszkodzeniem.

 

PZ 1832 PRIMA_SS3_001

 

 

 • Owijarka bel SIPMA OS 7531 MAJA

Owijarka ze stawiaczem bel SIPMA OS 7531 MAJA jest w pełni zautomatyzowaną maszyną samozaładowczą zaczepianą do ciągnika. Pełną automatykę całego procesu zapewnia zaawansowany system sterujący z możliwością wcześniejszego zaprogramowania parametrów pracy.

MOŻLIWOŚCI KOMPUTERA POKŁADOWEGO

 • ręczne, półautomatyczne lub automatyczne obsługiwanie owijarki,
 • bieżąca obserwacja procesu owijania,
 • pomiar liczby owiniętych bel,
 • pomiar czasu pracy urządzenia [h] z dokładnością do 1 minuty,
 • pomiar uzyskanej wydajności (bele/h),
 • pomiar wielkości parametrów pracy owijarki na trzech niezależnych polach (areałach) – umożliwia niezależne obliczanie liczby owiniętych bel, czasu pracy, osiągniętej wydajności na trzech niezależnych polach,
 • zaprogramowanie liczby owinięć (w zależności od szerokości folii), po osiągnięciu której następuje automatyczne przejście do kolejnego etapu pracy,
 • automatyczne ustawienie maszyny do transportu,
 • wyświetlanie stanu czujników kontaktronowych (ocena sprawności lub niesprawności ich działania) umożliwia usunięcie usterki we własnym zakresie poprzez wymianę uszkodzonego czujnika, bez potrzeby wzywania serwisu,
 • wyświetlanie sumy owiniętych bel od momentu zainstalowania komputera pokładowego na owijarce.

OS 7531 MAJA_003

 

 • Rozsiewacz nawozów SIPMA RN 500 BORYNA

Zawieszane na trzypunktowym układzie podnośnika hydraulicznego ciągnika, dwutarczowe rozsiewacze nawozów SIPMA RN 410 ANTEK, SIPMA RN 610 ANTEK, SIPMA RN 500 BORYNA i SIPMA RN 1000 BORYNA przeznaczone są do powierzchniowego rozsiewu nawozów mineralnych granulowanych i krystalicznych na użytkach rolnych w nawożeniu podstawowym oraz pogłównym. SIPMA ukierunkowała rozwój techniki na optymalizacje odżywiania roślin. SIPMA oferuje program rozsiewaczy nawozów, który odpowiada wszystkim europejskim normom dotyczącym dokładności wysiewu oraz siewu granicznego. Solidna ramowa konstrukcja optymalnie dostosowana do ładowności rozsiewacza gwarantuje długotrwałą i niezawodną pracę rozsiewacza nawozów. System wysiewający zapewnia równomierne dozowanie nawozu na tarcze wysiewające oraz precyzyjnie rozmieszcza nawóz na powierzchni pola. Tarcze wysiewające wyposażone w dwie pary łopatek, umożliwiają rozsiew nawozów w zakresach szerokości roboczych 10 – 18 m, zaś w przypadku SIPMA RN 1000 BORYNA dodatkowo w zakresach 18 – 24 m. Tarcze do wysiewu granicznego (wyposażenie dodatkowe) umożliwiają rozsiewanie nawozu na skraju pola. Zasuwy sterowane hydraulicznie pozwalają na zamykanie każdego otworu dozującego niezależnie. Sprężyste wahadłowe mieszadło dba o równomierny przepływ nawozu na tarcze wysiewające. Sita montowane na zbiorniku zabezpieczają rozsiewacz nawozów przed przedostaniem się nawozów zbrylonych lub zanieczyszczeń do strefy wysiewu. Elementy robocze wykonane ze stali nierdzewnej (tarcze wysiewające, łopatki oraz osłony) gwarantują długotrwałą i niezawodną pracę rozsiewacza. Składana plandeka (wyposażenie dodatkowe) w SIPMA RN 500 BORYNA i SIPMA RN 1000 BORYNA montowana na zbiorniku, uniezależnia pracę rozsiewacza od warunków atmosferycznych. Nadstawki (wyposażenie dodatkowe), są w łatwy sposób montowane na głównym zbiorniku i umożliwiają dostosowywanie pojemności zbiornika zależnie do potrzeb, dzięki czemu rozsiewacz znajduje zastosowanie zarówno w pracy na małych jak i dużych areałach.

 

 

 • Wały przegubowo-teleskopowe
 Wały przegubowo-teleskopowe SIPMA, służą do przenoszenia określonego momentu obrotowego 
z wałka odbioru mocy ciągnika (WOM) na wałek przyjęcia mocy maszyny (WPM). SIPMA S.A. produkuje wały przegubowo-teleskopowe przenoszące następujące momenty obrotowe: 220 Nm, 300 Nm, 460 Nm, 540 Nm, 630 Nm, 680 Nm, 900 Nm, 1200 Nm, 1700 Nm, w wersji podstawowej oraz 680 Nm
w wersji szerokokątnej. Wały przegubowo-teleskopowe szerokokątne występują w dwóch wariantach:

 • z jednym przegubem szerokokątnym,      
 • z dwoma przegubami szerokokątnymi.

SIPMA_06_680 WPTS kopia

 

 

 • W ofercie znajdą się również oryginalne części zamienne.

 

Źródło

 

Share This