Katagoria: Targi, opublikowano: 12 marca 2015


Metaltech: oferta na AGROTECH w Kielcach

Metaltech: oferta na AGROTECH w Kielcach

Spółka Metaltech, należąca do czołówki polskich producentów maszyn i urządzeń znajdujących zastosowanie w rolnictwie, budownictwie i leśnictwie, na targach AGROTECH przedstawi swoje flagowe produkty.

 

1j8n

 

Wóz paszowy WP 8

Wóz wyposażony jest w dodatkowy wyświetlacz LED umożliwiający operatorowi stałą kontrolę wagi, a także informujący na bieżąco o składnikach, w które w danym momencie powinny znaleźć się w wozie paszowym. Waga elektroniczna programowalna pozwala na powtarzalność przygotowania paszy wskazując ile kilogramów należy dodać kolejnego składnika. Po zakończonej pracy i podpięciu do komputera można analizować dane i zaplanować zakupy lub ocenić zapasy zgromadzonej paszy.

 

Najważniejsze cechy i zalety produktu:

 • W pełni programowalny monitor wagowy z 99 dawkami po 24 składniki. Do wyboru 99 komponentów i do 48 programowalnych rozładunków z wybieralnymi 64 miejscami rozładunku
 • Podwójny wyświetlacz LCD przedstawia numer i bieżący komunikat
 • Dla poprawy i zwiększenia widoczności Menu, zwiększono rozmiary wyświetlacza do 6 Cali
 • Ulepszona i bardziej dostosowana do użytkownika klawiatura ( wduszenie 1 przycisku jest równe aktywacji 1 funkcji )
 • Programy mogą być ustawione np. numerami krów 
 • Wielojęzyczne menu
 • Dodatkowe możliwości pracy urządzenia jak np. podłączenie drukarki lub dodatkowego wyświetlacza lub innego urządzenia
 • Pełna kompatybilność w zakresie pracy z DTM przenośnym urządzeniem programującym
 • Gromadzenie informacji z danego dnia roboczego jakie komponenty zostały użyte
 • Auto diagnostyka odczytu danych i klawiatury
 • WiNETTM port do podłączenia bezprzewodowych akcesoriów
 • Programator czasu mieszania poszczególnych składników
 • Usługa wyświetlania licznika godzin pracy

wyświetlacz i waga 

 

 

Rozrzutnik obornika RO 8

Tą maszyną firma chce pokazać jak łatwe może być nawożenie obornikiem dzięki nowemu systemowi Geospreader. System umożliwia operatorowi zachowanie pełnej kontroli dawkowania. System kontroluje wagę, prędkość jazdy, posuw taśmy i obroty adaptera rozrzutu, a tym samym oblicza pokrycie samego obszaru rozrzucanym materiałem.

Dwie możliwości zastosowania :

 • Wersja Basic – dzięki czujnikom zbliżeniowym zostaje obliczona masa ładunku który znajduje się w rozrzutniku. Operator podczas nawożenia otrzymuje polecenia o ewentualnym zwiększeniu prędkości lub zwolnieniu.
 • Wersja Superior – system zczytuje dane dzięki czujnikom i miernikom umieszczonych w rozrzutniku. Operator na bieżąco otrzymuje informacje o prędkości posuwu taśmy jak i prędkości adaptera, a wbudowany komputer analizuje zebrane dane i podaje parametry dawki rozsiewu kontrolując przy tym funkcje rozrzutnika. System można rozbudować o transfer danych a także o GPS do tworzenia wizualizacji map.

 

product-1175

 

 

Przyczepa samozbierająca ROTO 10

Połączenie wysokowydajnego cięcia traw z możliwościami załadunkowymi i alternatywa dla dodatkowego sprzętu jak sieczkarni polowych czy przyczep z nadstawami siatkowymi. Dzięki temu osiągamy dużą efektywność w pracy, która przekłada się na jakość kiszonki. Zaawansowana technologicznie przyczepa wyposażona dodatkowo w walce dozujące sprawiają, że przyczepa uzyskuje możliwość równomiernego rozłożenia pociętej masy zielonkowej na powierzchni pryzmy. Przyczepa samozbierająca może być wykorzystana poza okresem zakiszania jako przyczepa do przewozu świeżej zielonki z przeznaczeniem do bezpośredniego skarmiania bydła. Możliwości różnorodnego zastosowania wydłużają czas użytkowania przyczepy podczas sezonu. Mocne i gładkie profile burtowe pokryte specjalną powłoką zapewniają łatwy rozładunek paszy. Wygodny dostęp do wnętrza skrzyni ładunkowej zapewnia drabinka. Przyczepy ROTO mogą być wyposażone w zaczep górny lub dolny powodujących mniejsze obciążenia osi przedniej. Dyszel w przyczepach ROTO jest łamany. Wysokie prędkości jazdy wymuszają zastosowania wydajnego i niezawodnego podbieracza.

Przyczepy w standardzie wyposażone są w koła kopiujące z regulacją wysokości, koła doskonale
dopasowują się do terenu nie uszkadzając darni oraz palców podbieracza. Doskonałe i równe cięcie
zapewnia szereg hartowanych i wykonanych ze stali narzędziowej noży tnących. Wychylna belka
nożowa zapewnia komfort i łatwość podczas wymiany noży. Szereg czujników, w które wyposażona
jest przyczepa ROTO 10 umożliwia doskonałe wypełnienie przestrzeni ładunkowej przy
jednoczesnym pomiarze i regulowaniu prędkości napędu podłogi rusztowej. Niezawodna podłoga
rusztowa wyposażona jest w cztery łańcuchy oraz hartowane listwy rozmieszczone naprzemiennie.
Przyczepa ROTO 10 wyposażona standardowo jest amortyzowaną oś tandemową, która zapewnia
pełną stabilność pojazdu w każdych warunkach pracy oraz stabilność podczas pokonywania zakrętów.
Koła 600/55-22,5 zapewniające równomierny nacisk na podłoże i wyjątkowe zachowanie w czasie
jazdy po polu.

 

 

DSC_0018 

Przyczepy DB i DBL – Flagowe produkty spółki

Przyczepy typu DB przeznaczone są do przewozów produktów rolniczych, a przyczepy DBL dodatkowo do transportu produktów rolnych, balotów słomy lub sianokiszonki. Ze względu na swoją wysoką szczelność możemy bez problemu przewozić nimi materiały sypkie jak rzepak, zboża czy np. kukurydza. Nadwozia przyczep wykonane są z solidnych walcowanych profili. Konstrukcja nadwozia umożliwia otwieranie burt z każdej strony zamkiem centralnym. Trójstronny wywrót skrzyni ładunkowej pozwala na wygodne i sprawne rozładowanie przyczepy.

 

 

 dbl 10 wyciete

 

Źródło
Share This