Katagoria: Targi, opublikowano: 05 marca 2015


KRUKOWIAK – nowość na Targi AGROTECH Kielce

KRUKOWIAK – nowość na Targi AGROTECH Kielce

FMR KRUKOWIAK zaprezentuje na targach Agrotech Kielce nowość w postaci przystawki do wykonywania zabiegów w kukurydzy bez wjeżdżania w łan.

 

 

DSC07765_

Jest to pewnego rodzaju hybryda opryskiwacza polowego i sadowniczego. Opryskiwacz rolniczy zawieszany Heros wyposażono w przystawkę z obrotowym działem i wentylatorem. Wentylator wytwarza strumień powietrza, który wyrzucany z działa przenosi ciecz opryskową nawet na 47 m w wybranym kierunku. Działem można obracać nawet o 360 stopni, istnieje możliwość regulacji kąta natarcia wydmuchiwanego powietrza.
Nowa propozycja KRUKOWIAKA to odpowiedź na potrzeby mniejszych gospodarstw uprawiających kukurydzę, których nie stać na zakup drogich opryskiwaczy samobieżnych lub ten zakup jest ekonomicznie nieuzasadniony. Rozwiązanie to pozwala przy mniejszym koszcie zwalczać szkodniki w kukurydzy, zwłaszcza omacnicę. Oprócz niskiej ceny można zaoszczędzić także na przejazdach podczas wykonywania zabiegu.
Ponadto przystawkę można wykorzystywać np. w szkółkach drzew, lasach, nieużytkach itp.

DSC07772_
Dane techniczne turbiny:

– dwa biegi przekładni
– podwójny wentylator
– średnica wentylatora 500 mm
– możliwość regulacji wysokości przystawki w zakresie 2,7 – 3,2 m
– wydajność przystawki 15,3 – 17,3 m3/h
– prędkość wylotowa strumienia powietrza 68-77 km/h
– zapotrzebowanie mocy dla przystawki 61 KM
– zasięg poziomu oprysku 42-47 m
– możliwość obrotu wylotu strumienia powietrza w zakresie 360 stopni
Działo przystawki zostało tak zaprojektowane aby zapewnić właściwy i jednorodny rozkład wypryskiwanej cieczy w całym zakresie oprysku. Wysokość przystawki gwarantuje właściwy rozkład poziomy oprysku i optymalną penetrację łanu kukurydzy w celu zwalczania omacnicy. To przystawka zaprojektowana specjalnie dla kukurydzy.

DSC07768_

Źródło
Share This