Katagoria: Rynek, opublikowano: 11 czerwca 2015


Maszyna rolnicza roku – STEYR 6230

Maszyna rolnicza roku – STEYR 6230

Artykuł z numeru: MOTOfarmer 2015/3-4
Przeczytaj on-line

 

STEYR 6230 CVT zdobył tytuł „Maszyny Rolniczej Roku 2015” w 21. edycji prestiżowego konkursu organizowanego w Polsce przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy z oddziałem w Warszawie.

 

Po raz pierwszy w historii zorganizowano na portalu agronews.com także internetowy konkurs, w którym rolnicy mogli głosować na swoich faworytów. Wyniki były jednoznaczne. – Fakt, że ciągnik STEYR otrzymał to prestiżowe wyróżnienie już po raz drugi świadczy o tym, że nasze produkty cieszą się uznaniem nie tylko w branży rolniczej, ale przede wszystkim wśród polskich rolników – powiedział Zbigniew Antczak, szef marketingu. – Model STEYR 6230 CVT wyróżnia się wydajnym silnikiem ecotech charakteryzującym się oszczędnym zużyciem paliwa i niskim poziomem emisji, doskonałym przenoszeniem mocy na podłoże, innowacyjną przekładnią bezstopniową CVT oraz wysokim komfortem pracy operatora. Na tym jednak zalety tego ciągnika nie kończą się – wyjaśnia Antczak.

Rolnicy, którym naprawdę zależy na wysokiej wydajności w codziennej pracy, doceniają możliwości techniczne oferowane przez model STEYR 6230 CVT i inne ciągniki marki STEYR, a także ich niezawodność. Niski poziom hałasu w kabinie ciągnika staje się niezwykle istotną zaletą w obliczu wielogodzinnej pracy na roli, podobnie jak funkcja sterowania jazdą ciągnika na uwrociu EASY-Tronic, inteligentny system S-tronic oraz system ABS zapewniający bezpieczeństwo na drodze. Oprócz tego, model STEYR 6230 CVT jest idealnie dopasowany do potrzeb rolnictwa precyzyjnego, co staje się coraz bardziej pożądanym atrybutem maszyn rolniczych używanych na terenach rolniczych w Polsce.

W uroczystości wręczenia nagród udział wziął między innymi minister rolnictwa i rozwoju wsi – pan Marek Sawicki, który objął patronat nad wydarzeniem. Z jego rąk ciągnik STEYR 6230 CVT otrzymał wyróżnienie jako profesjonalna maszyna rolnicza o wysokich osiągach.

(opr. ama)

Share This