Katagoria: Rynek, opublikowano: 03 marca 2015


CLAAS – podwójne przyznanie tytułu „Maszyna roku 2015”

CLAAS – podwójne przyznanie tytułu „Maszyna roku 2015”

Dwie maszyny CLAAS zostały nagrodzone wczoraj tytułem „Maszyna Roku 2015” na targach SIMA w Paryżu.

Ponad 150 osób wzięło udział w ceremonii wręczenia nagród na stoisku francuskiego magazynu rolniczego „Terre-net”. W kategorii „Kombajny” Jury zachwycił nowy kombajn TUCANO, a w kategorii „Kosiarki” pożądaną nagrodę otrzymała kosiarka DISCO 9200 z nową belką tnącą MAX CUT.

DSC_0587_DISCO9200_Machine_of_the_year
TUCANO – średnia klasa oferująca komfort premium

Kombajn TUCANO obecnie należy do segmentu premium w górnej klasie średnich kombajnów. Osiem modeli obejmuje zakres mocy od 245 do 378 KM. Dzięki systemowi omłotu APS oraz APS HYBRID SYSTEM, seria ta jest znana z możliwości stosowania do wielu rodzajów upraw oraz połączenia wydajności i wysokiej jakości słomy. Nowy TUCANO, zaprezentowany latem 2014 roku został ulepszony pod względem technologii oraz wizualnie zbliżony do kombajnu LEXION. Wszystkie nowe modele otrzymały liczne, komfortowe funkcje z serii LEXION. Nowy TUCANO oferowany jest w trzech seriach: seria 500 z systemem omłotu APS HYBRID, seria 400 z systemem APS oraz seria 300 z konwencjonalnym systemem omłotu.

DISCO 9200 z nową belką tnącą MAX CUT

CLAAS rozpoczął latem ubiegłego roku produkcję nowej belki tnącej MAX CUT własnego projektu. Jest ona sercem kosiarki DISCO produkowanej w fabryce maszyn zielonkowych CLAAS w Bad Saulgau. Ze względu na rozbudowę istniejącej tam hali produkcyjnej ulepszono funkcjonowanie i jakość pracy maszyn oraz umożliwiło to rozpoczęcie produkcji istotnych komponentów maszyn.
Łącznie 28 nowych modeli o szerokości roboczej od 2,60 do 9,10, w którym nowa belka tnąca jest już wbudowana, zostały przedstawione latem 2014. W ofercie są również dwie kosiarki wielkopowierzchniowe DISCO 9200 BUSINESS i 9200 C BUSINESS dla dużych gospodarstw i firm usługowych. Kosiarki wielkopowierzchniowe DISCO 9200 dostępne są również systemem AUTOSWATHER z zespołem aktywnej taśmy.
W tym roku tytuł „Maszyna Roku 2015” został przyznany po raz pierwszy na targach SIMA. 19 Redaktorów technicznych z ośmiu krajów europejskich przyznało nagrody w 17 kategoriach dla najlepszych innowacyjnych technologii rolniczych. W tym roku ceremonie wręczenia nagród organizował francuski magazyn „Terre-net”. W przeszłości ceremonia, która została przeprowadzona w 1997 przez dziennikarzy z gazety dlv (Deutscher Landwirtschaftverlag), odbywała się co dwa lata na targach Agritechnica w Hanowerze. Na Agritechnica 2015 zostaną ogłoszone nagrody „Maszyna Roku 2015”.

Źródło

 

Share This