Katagoria: Prezentacje, opublikowano: 28 października 2014


Nowy CLAAS ORBIS 600 SD – większa wydajność nawet w krótkiej kukurydzy

Nowy CLAAS ORBIS 600 SD –  większa wydajność nawet w krótkiej kukurydzy

Harsewinkel / Bad Saulgau, październik 2014. CLAAS rozszerzył swoją ofertę bezrzędowych przyrządów do zbioru kukurydzy dla samobieżnej sieczkarni JAGUAR o kolejny 6-metrowy model – specjalnie dla średnich i małych roślin.

 

234610 - 3

 

Seria ORBIS składa się z czterech modeli ORBIS 450/600/750/900 o szerokościach roboczych od 4,50 m do 9,00 m. ORBIS 600 o szerokości roboczej 6 m jest najlepiej sprzedającym się modelem i ma zastosowanie w różnych warunkach zbiorów na całym świecie. Teraz drugi przyrząd o szerokości 6m, nowy model ORBIS 600 SD (SD = small disc), poszerzył ofertę przystawek ORBIS.
Słynny ORBIS 600 pracuje z czteroma, dużymi tarczami zgarniającymi. Doskonale nadaje się do zbioru kukurydzy o średniej wysokości oraz przy bardzo wysokich roślinach. Nowy ORBIS 600 SD wykorzystuje sześć zębatych dysków, przy czym dwa duże, zewnętrzne zgarniacze z modelu ORBIS 600 zastępowane są dwoma małymi zgarniaczami i dwoma bębnami transportowymi. W ten sposób seria ORBIS została rozszerzona o nowy ORBIS 600 SD (SD = small disc).
Koncepcja kombinacji małych i dużych tarcz zgarniających sprawdziła się już w modelach ORBIS 450, 750 i 900, pokazując swoje zalety przy małej, bądź umiarkowanej wysokości roślin lub w czasie zbioru odpowiednio krótkich odmian kukurydzy. Mniejsze tarcze zgarniające w połączeniu z bębnami transportowymi zapewniają stały przepływ materiału i zapewniają wysoki stopień niezawodności szczególnie dla krótszych roślin. Zamieszczone centralnie dwie duże tarcze są dobrze sprawdzonym rozwiązaniem stosowanym we wszystkich modeli ORBIS. Swoją zaletę wydajności mają przede wszystkim przy cofaniu. Z niskim momencie załączania, odwrócenie obrotów pod pełnym obciążeniem jest bezproblemowe.
Podobnie jak we wszystkich modelach, nowy ORBIS 600 SD charakteryzuje się niskim obciążeniem osi, optymalną widocznością i niskim poborem mocy. Bardzo krótka budowa usprawnia łatwe sterowanie i gwarantuje wysoką zwinność nawet przy ciasnych zakrętach. Do jazdy po drogach, boczne segmenty są składane pionowo, dając szerokość transportowa poniżej 3m.
Nowy model może, podobnie jak dotychczasowe modele, być wyposażony w optymalne elektro-hydrauliczne dopasowanie do podłoża AUTO CONTOUR. Standardowe wyposażenie zawiera wahliwą ramę. Wszystkie modele są dostępne w standardzie ze zwykłą lub z 3-biegową przekładnią z idealnym dopasowaniem do różnych warunków zbioru.
Ponadto dla modelu ORBIS 600 SD dostępne są wszystkie opcje optymalizacji funkcji takie jak podnośniki wyległej kukurydzy, płozy ochronne czy AUTO PILOT. Nowy ORBIS 600 SD jest dostępny od roku budżetowego 2015 dla modeli z serii JAGUAR 800 i 900. Słynny ORBIS 600 z czteroma tarczami zgarniającymi pozostaje nadal w ofercie produktowej. Tak więc, CLAAS oferuje optymalny wybór przystawek w najpopularniejszym segmencie.

Źródło

 

Share This