Katagoria: Prezentacje, opublikowano: 09 października 2013


CX7000 i CX8000 Elevation – najszybsi żniwiarze

CX7000 i CX8000 Elevation – najszybsi żniwiarze

Firma New Holland wprowadza na rynek konwencjonalne kombajny najnowszej generacji CX7000 i CX8000 Elevation. Wiele nowinek pozwala na znacznie lepszą wydajność zbiorów.

Nowe modele są wyposażone w wytrząsacze słomy o mocy sięgającej prawie 450 KM. To rozwiązanie zapewnia wysoką jakość słomy i wysoką czystość zebranych ziaren. Są to maszyny przeznaczone dla gospodarstw rolnych działających na dużą skalę.

Kombajny wyposażono w System Opti-Fan, standardowo montowany we wszystkich modelach, neutralizujący wpływ nachyleń w górę i w dół na wydajność zbiorów. Kolejnym udogodnieniem w pracy kombajnów jest system Opti-Clean, montowany standardowo w maszynach wyposażonych w samopoziomujący układ czyszczący, zwiększający wydajność czyszczenia nawet do 20 proc. Optymalizuje on kąty skoku i wyrzutu w systemie czyszczącym, co poprawia system czyszczenia.

Podsiewacz, sito wstępne i sito górne działają niezależnie, co usprawnia dodatkowo system czyszczenia pod względem wydajności. Dłuższy skok sita i ostry kąt wyrzutu utrzymują większą część materiału w powietrzu, co poprawia oddzielanie ziarna od plew.

Wszystkie zbiorniki na ziarno zostały znacznie powiększone: obecnie maksymalna pojemność zbiornika w modelach CX8080  i CX8090 Elevation wynosi aż 11500 litrów

Wszystkie zbiorniki na ziarno zostały znacznie powiększone: obecnie maksymalna pojemność zbiornika w modelach CX8080 i CX8090 Elevation wynosi aż 11500 litrów

W seriach CX7000 i CX8000 Elevation zastosowano technologię wytrząsaczy słomy Opti-Speed, zapewniającą zwiększenie wydajności aż do 10 proc. Ten unikalny system automatycznie zmienia prędkość wytrząsacza słomy w zależności od pochylenia pola. Zadanie operatora ogranicza się po prostu do wyboru jednego z czterech ustawień wstępnych: pszenicy, kukurydzy, rzepaku i ryżu, a całą resztą zajmuje się system Opti-Speed.

Podczas jazdy pod górę prędkość wytrząsaczy słomy ulega obniżeniu, natomiast podczas jazdy z górki prędkość wzrasta, aby zapobiec zapchaniu. Wszystkie zbiorniki na ziarno zostały znacznie powiększone: obecnie maksymalna pojemność zbiornika w modelach CX8080 i CX8090 Elevation wynosi aż 11500 litrów. Zwiększono też prędkość rozładunku do 125 litrów na sekundę, co oznacza że największy zbiornik ziarna jest opróżniany w zaledwie 90 sekund.

CX7000 i CX8000 Elevation są jedynymi tradycyjnymi kombajnami będącymi w stanie osiągnąć prędkość transportu drogowego rzędu 40 km/godz. w całej gamie z napędem kołowym. Ta najwyższa prędkość, osiągana jest przy niskich prędkościach obrotowych silnika, wynoszących zaledwie 1600 obr./min, co zmniejsza zużycie paliwa aż o 25 proc.

Share This