Katagoria: archiwum 2015, opublikowano: 02 kwietnia 2015


MOTOfarmer 2015/1-2


 

Spis treści:

Temat

Rozmowa z Dariuszem Porzuczkiem Dyrektorem Handlowym firmy WIELTON ARGO.

 

Rozmowa z Leszkiem Weremczukiem – Dyrektorem działu marketingu i handlu firmy Expom Krośniewice.

 

Rozmowa z Cristerem Starkiem, prezesem zarządu firmy Vӓderstad.

 

Rozmowa z Panem Bartłomiejem Skowrońskim, właścicielem firmy BARTESKO.

 
Prezentacje

Firma Amazone poszerzyła ofertę nowych rozsiewaczy nawozów serii ZA-TS o dodatkowe typy. Dzięki modułowej konstrukcji rozsiewacze ZA-TS ze zbiornikami o pojemności od 1.700 do 4.200 litrów, są teraz do dyspozycji każdego gospodarstwa i firmy świadczącej usługi.

 
Raport/rynek

Dwie maszyny CLAAS zostały nagrodzone wczoraj tytułem „Maszyna Roku 2015” na targach SIMA w Paryżu.

 

Największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa – URSUS S.A., wykazał rekordowy wzrost przychodów i solidne zyski w 2014 r

 

Pomimo, że rynek powoli zaczyna rosnąć to sytuacja na nim wciąż nie wygląda najlepiej. W drugim miesiącu roku zarejestrowano 783 nowe ciągniki rolnicze, czyli o 22 proc. więcej niż w styczniu i o 23 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku 2014 – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

 

W lutym zarejestrowano 400 nowych przyczep, a więc o 31 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Urósł także rynek przyczep używanych, który liczy sobie obecnie 646 sztuk – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

 

Wprawdzie wozy paszowe Blattin od niespełna dwóch lat są obecne na polskim rynku, ale już zyskują coraz większe grono zwolenników. Konstrukcja tych wozów to patent włoskiej firmy ZAGO, posiadającej prawie 40-letnie doświadczenie w tej dziedzinie.

 
Targi

Spółka akcyjna ZETOR TRACTORS a.s. rozszerzyła od lutego tego roku ofertę modeli z serii MAJOR.

 

Podczas targów AGROTECH Kielce 2015 firma ERG Bieruń-Folie przedstawi swoją ofertę zawierającą folie polietylenowe: rolnicze, budowlane i opakowaniowe, dedykowane do różnych sektorów
gospodarki.

 

Firma ANNABURGER podczas targów AGROTECH w Kielcach zamierza przedstawić swój najpopularniejszy produkt.

 

Firma POLnet oferująca swoim klientom wyposażenie chlewni, kompleksowe wyposażenia do produkcji zwierzęcej, zamierza na targach AGROTECH w Kielcach zaprezentować produkty cieszące się największym zainteresowaniem klientów.    W ofercie znajdziemy : Silosy:  Paszowe –  przeznaczone są do magazynowania pasz sypkich i granulowanych oraz zbóż o ciężarze osypowym do 800 kg/m3. Lej dolny silosu o kącie 60 st. […]

 

FARMALL A – NOWY POZIOM WSZECHSTRONNOŚCI I WYDAJNOŚCI
FARMALL C – EFFICIENT POWER

 

NOWA ODSŁONA SERII MAGNUM

 

Za nami premierowa edycja halowej Wystawy Maszyn Rolniczych ARENA AGRO OSTRÓDA 2015. Impreza odbyła się w dniach od 14 do 15 lutego 2015 roku w nowoczesnym kompleksie wystawienniczym Arena Ostróda. Gospodarzem wydarzenia była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, a Patronat Honorowy nad imprezą sprawowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Nieubłaganie zbliżamy się do jednego z największych wydarzeń branży rolnej w Polsce. Już 27 marca rozpoczną się XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech Kielce 2015. Nie zabraknie na nich oczywiście marki Kubota, a co za tym idzie także pomarańczowych nowości.

 

FMR KRUKOWIAK zaprezentuje na targach Agrotech Kielce nowość w postaci przystawki do wykonywania zabiegów w kukurydzy bez wjeżdżania w łan.

 

Firma KUHN na targach w Kielcach zamierza przedstawić siewniki do uprawy uproszczonej: ESPRO 3000 i ESPRO 6000 R.

 

Spółka Metaltech, należąca do czołówki polskich producentów maszyn i urządzeń znajdujących zastosowanie w rolnictwie, budownictwie i leśnictwie, na targach AGROTECH przedstawi swoje flagowe produkty.

 

Firma Mueller-Elektronik przedstawia TRACK-Guide III – nowy system nawigacji polowej.

 

New Holland, podczas XXI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach przedstawił 24 maszyny, zapowiedział również wrześniową premierę zmodernizowanej gamy ciągników z serii T7.

 

Spółka POM Ltd. przygotowała na targi AGROTECH Kielce 2015 nowość – Wał przedni sprężynowy U683/S-Ring do przygotowywania ciężkich gleb.

 

John Deere, w hali A podczas wystawy Agrotech w Kielcach, przedstawi wielozadaniowe i mocne ciągniki 5M przeznaczone na potrzeby rodzinnych gospodarstw oraz kompaktowy kombajn W330.

 

Spółka AMG, wyłączny importer Landini w Polsce, zamierza zaprezentować na targach w Kielcach ciągniki Landini oraz najnowszy import – ładowarki THALER.   Na stoisku nowością będzie model Seria 4-090 który to już wyznacza nowe standardy nowych serii w marce Landini. Jedna wszechstronna seria zastępuje dwa stasze modele Alpine i Technofarm. Seria 4 całkowice rewolucjonizuje segment ciągników niskiej […]

 

Firma McHale międzynarodowy producent specjalistycznych maszyn rolniczych, głównie skupia się na produkcji wysokowydajnych pras rolujących oraz owijarek do bel okrągłych i kwadratowych sianokiszonki, siana i słomy, na targach w Kielcach zamierza przedstawić dwie nowości.

 

Na tegorocznych Targach AGROTECH Kilelce lubelska SIPMA zaprezentuje dziesięć nowości.

 

Udana edycja targów, pełna dynamizmu i innowacji.

 
Share This