Katagoria: archiwum 2014, opublikowano: 01 kwietnia 2015


MOTOfarmer 2014/6


 

Spis treści:

Temat

Po zakończeniu tegorocznych żniw przyszedł czas na przygotowania do kolejnego sezonu, ale przed tym zachęcamy do tego, by trochę odpocząć. Po raz kolejny otwieramy przed Wami bramy naszej fabryki. Jeśli chcecie zobaczyć, gdzie rodzi się potęga żniw New Holland, rezerwujcie miejsca u swoich dealerów i przyjeżdżajcie do Płocka.

 

New Holland Agriculture pobił Światowy Rekord Guinnessa, zbierając imponującą ilość pszenicy (aż 797,656 ton) w ciągu ośmiu godzin przy pomocy kombajnu o największej mocy na świecie: CR10.90 (653 KM).

 

Praga, 10.02.2015 – Na wystawie SIMA w Paryżu Mitas zaprezentuje nowe rozmiary opon Very High Flexion (VF), przeznaczonych do traktorów o dużej mocy.

 

Niepewność spowodowana sytuacją międzynarodową sprawia, że wiele krajów szuka alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie bezpieczeństwa energetycznego. Polska z bardzo dobrze rozwiniętym rolnictwem oraz gruntami rolnymi, które zajmują 44,5% powierzchni, swojej szansy na zwiększenie niezależności energetycznej powinna szukać w rozwoju biogazowni rolniczych.

 

Ta taczka przyciągnie szczególną uwagę wśród wielu znacznie większych narzędzi i maszyn wystawianych na targach Agromek 2014.

 
Prezentacje

Harsewinkel / Bologna, listopad 2014. CLAAS wprowadza całkowicie nową serię ciągników w segmencie do 140 KM. Nowy ATOS z 3 i 4-cylindrowym silnikiem i łącznie z 6 modelami od 76 do 109 KM, łączy serię pomiędzy modelami ARION 400, AXOS, ELIOS i NEXOS.
Z nowym modelem ATOS, CLAAS rozszerzył swoją ofertę z zakresie mocy poniżej 140 KM. CLAAS oferuje swoim klientom największą ofertę ciągników w historii złożonych z 10 serii a co za tym idzie 51 modeli od 72 do 530 KM.
Ciągnik ATOS charakteryzuje się przede wszystkim prostą i niezawodną techniką do codziennej pracy, a dzięki wielu podstawowym oraz rozszerzonych opcjom spełnia wymagania klienta i staje się bardzo interesująca maszyną. Po raz pierwszy został zaprezentowany na wystawie rolniczej Emia 2014 we Włoszech.

 

Zakłady Amazone obchodzą w roku 2014 szczególny jubileusz po sprzedaży 750.000 rozsiewaczy nawozów serii ZA . Trzy czwarte miliona rozsiewaczy nawozów to imponujący wynik, jakiego nie osiągnęła dotychczas chyba żadna inna maszyna rolnicza.

 

Harsewinkel / Bad Saulgau, październik 2014. Nowy i w pełni zintegrowany system transportu dla bezrzędowego przyrządu do zbioru kukurydzy CLAAS ORBIS 750 i 900 sprawia, że jazda po drogach i po polu jest jeszcze bardziej komfortowa i wydajna.

 

Nowa seria T3F: przełomowy ciągnik kompaktowy.Najnowszy ciągnik zaprojektowany z myślą o poprawie wydajności, wszechstronności i komfortu.
Po długim procesie, w ramach którego jury tego prestiżowego konkursu przez sześć miesięcy zaangażowane było w analizowanie i testowanie w polu maszyn wszystkich uczestników konkursu, nowy ciągnik T3F marki New Holland zdobył tytuł Tractor of the Year® – Best of specialized for 2015. Wiadomość ta ogłoszona została podczas tegorocznej edycji EIMA, najważniejszej europejskiej wystawie maszyn i sprzętu rolniczego, która miała miejsce w Bolonii (Włochy).

 
Technika

Czy można w ciągu 24 godzin technicznie wykonać zabiegi ochrony roślin na powierzchni 1.000 ha? Odpowiedź na to pytanie brzmi teraz, tak, można: powierzchnią 1.032 hektarów , którą przez 24 godziny obrobił najnowszy opryskiwacz UX 11200, Amazone ustanowiła nowy rekord świata.

 

Czwarta generacja ciągników Valtra serii T to całkowicie nowa, zaprojektowana od podstaw konstrukcja. Modele wchodzące w skład nowej serii T dysponują mocą od 155 do 250 KM i momentem obrotowym do 1000 Nm, dzięki czemu mogą wykonywać nawet najbardziej wymagające zadania.

 
Raport/rynek

Modele Explorer odgrywały znaczącą rolę w ostatnich 30-u latach historii marki SAME. Można powiedzieć, że od 1984 roku modele Explorer były dostarczane do klientów na całym świecie średnio co dwie godziny. SAME postanowiła uświetnić prezentację nowego modelu Explorer wielką uroczystością pod tytułem “Rozwój poprzez poszukiwanie”, która odbyła się 10 listopada 2014 w siedzibie koncernu w Treviglio.

 

We wtorek 14 października 2014 roku w Lauingen, w Bawarii wykonano pierwsze prace nad projektem DEUTZ-FAHR LAND. Oznacza to oficjalne rozpoczęcie budowy infrastruktury nowej fabryki, w całości dedykowanej produktom marki DEUTZ-FAHR, której stworzenie zapowiadano w trakcie targów Agritechnica.

 
Share This