Katagoria: archiwum 2014, opublikowano: 18 sierpnia 2014


MOTOfarmer 2014/4


 

Spis treści:

Prezentacje

Na tegorocznej wystawie Agroshow w Bednarach Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK zaprezentowała po raz pierwszy szerszej publiczności kolejną wersję opryskiwaczy samobieżnych Herkules.

 

Obchodzący 30-lecie SaMASZ zaprezentuje podczas Agro Show w Bednarach całą gamę maszyn. Są to zupełnie nowe modele, a także ulepszone wersje znanego już sprzętu.

 

Nowe kombajny serii CR marki New Holland przenoszą żniwa na zupełnie inny poziom. Zapewniają większą wydajność przy zbiorach ziarna zbóż nawet o 15 proc., przy czym ilość połamanego ziarna wynosi zaledwie 0,2 proc. A komfortowa kabina, to marzenie każdego kombajnisty. Dzięki wydajności i osiągom CR10.90 rolnicy mogą poznać zupełnie nowy wymiar żniw

 

Bridgestone wchodzi na rynek opon rolniczych klasy Premium. Wprowadza długo wyczekiwany model VT-TRACTOR. Dotychczas wszystkie opony rolnicze produkowane przez Bridgestone były sprzedawane pod marką Firestone. Nowo opracowany model jest wyraźną zapowiedzią, że Bridgestone Europe zamierza konkurować w najwyższym segmencie opon rolniczych.

 

FilterAlert to urządzenia monitorujące stopień zanieczyszczenia filtrów powietrza. Model FA-CT-S25 DUAL CAR&TRUCK przeznaczony jest maszyn rolniczych, wyposażonych w turbodoładowane silniki Diesla. Model Dual został wyposażony w dodatkową kontrolkę LED informującą o konieczności wymiany filtra powietrza.

 

9 lokalizacji, dziesiątki nowoczesnych maszyn rolniczych, 3000 kilometrów przejechanych po polskich drogach, tysiące widzów oraz niezliczona liczba rozmów, testów i emocji – tak przebiegały pokazy nowoczesnych maszyn rolniczych podczas znanego już dobrze rolnikom Spring Demo Tour, organizowanego przez New Holland. W tym roku po raz pierwszy zaprezentowano pełną gamę maszyn dostosowanych specjalnie do potrzeb hodowców.

 

Przy okazji organizowanych w Niepruszewie k. Poznania dni otwartych firmy Lehmann Agrotechnika odwiedzający mogli być bardzo zdziwieni potężnym hukiem wydobywającym się z traktorów o mocy nierzadko dochodzącej do 2 tys. koni. To była polska premiera tractor pullingu – ekstremalnej rywalizacji najsilniejszych ciągników rolniczych.

 
Technika

Firma Krone mocno inwestuje w Spelle. Obok budowy nowego centrum szkoleniowego i ośrodka badawczo-rozwojowego, powstała także nowa linia produkcyjna samojezdnych sieczkarni BiG Line.

 

Dziś prezentujemy dwie przyczepy Fliegl, które dzięki mnogości zastosowań są niezwykle użyteczne w gospodarstwach rolnych.

 

Michelin wprowadza na rynek nową oponę do przyczep wielkogabarytowych i maszyn rolniczych. Jest to Cargoxbib High Flotation. Nowy produkt Michelin to pierwsza opona z technologią Ultraflex, którą można wykorzystywać do przyczep rolniczych wyposażonych w system regulacji ciśnienia w oponach. Ciśnienie powietrza w nowej oponie może wynosić od 0,8 bara podczas prac polowych, do 4 barów podczas jazdy po drogach publicznych.

 

Jeden z wiodących producentów ciągników rolniczych Case IH nie zdejmuje nogi z gazu. W tym sezonie zaprezentował kilka ciekawych nowości. I to nie tylko w dziedzinie produkcji ciągników rolniczych.

 

Deutz-Fahr prezentuje nową Serię 6 z przekładnią CSHIFT, silnikami o zakresie mocy od 150 do 210 KM oraz zrobotyzowaną skrzynią biegów. Nowoczesna, zrobotyzowana skrzynia biegów ZF T7200 IRS umożliwia bardzo proste wykonywanie zmiany każdego z sześciu biegów głównych za pomocą joysticka, bez konieczności użycia pedału sprzęgła lub standardowej dźwigni zmiany biegów.

 

W ostatnich latach firma CLAAS koncentrowała się na rozwoju ciągników o mocy powyżej 140 KM. Obecnie udowadnia również swoją siłę innowacji w segmencie ciągników o mocy poniżej 140 KM. Nowy ciągnik serii Arion 400 został całkowicie zaprojektowany „od silnika, aż po sam dach” i oferuje sześć wersji silnika oraz liczne opcje wyposażenia dla nowej serii ARION 400.

 
Raport/rynek

Większa moc i osiem podwójnych supłaczy to Big Pack HDP II Krone. Niemiecki producent prezentuje nową generację dużych pras zwijających. Nowy model gwarantuje jeszcze większą przepustowość i gęstość beli.

 
Targi

Tegoroczna edycja wystawy Opolagra zaskoczyła pozytywnie. Przyjechało ponad 49 tys. rolników. Zgłosiło się 430 firm. Zarówno wystawców, jak i zwiedzających było o 10 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Również wzrosła powierzchnia wystawy. W niedzielę było najwięcej zwiedzających. Wystawcy są bardzo zadowoleni. Nawiązali wiele kontaktów biznesowych.

 

Kolejna edycja wystawy Zielone Agro Show – Polskie Zboża w Sielinku już za nami. To najbardziej kompleksowa i pełna zaskakujących nowości oraz spektakularnych pokazów ekspozycja w kraju. Dlaczego na długo pozostanie w pamięci uczestników?

 
Share This