Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 27 stycznia 2017


Zadbaj o swój wózek widłowy

Zadbaj o swój wózek widłowy

Na stanie Twojego przedsiębiorstwa znajduje się jeden lub więcej wózków widłowych? Pamiętaj, aby o nie zadbać. Pomoże ci w tym firma mająca w swojej ofercie serwis takich urządzeń.

 

W wielu firmach wózki widłowe to podstawa – dzięki nim możliwe jest transportowanie towarów na odległość. Większość działających na rynku przedsiębiorstw korzysta z więcej niż jednego wózka – być może tak jest również w twoim przypadku. Trzeba pamiętać, że producenci oferują wózki widłowe o różnym napędzie. W ten sposób wyróżnia się wózki: spalinowe LPD i Diesel oraz elektryczne. Niezależnie od tego jaki posiadasz, musisz zadbać o jego serwis. Regularne przeglądy sprawią, że pojazd zawsze będzie gotowy do użytku i zadbany.

 

Serwis we własnym zakresie?

Być może uważasz, że potrafisz we własnym zakresie zadbać o posiadaną flotę wózków widłowych. Jeżeli w twojej firmie znajduje się kilkanaście wózków widłowych, to zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za ich serwis jest dobrym rozwiązaniem. Co w sytuacji, gdy na co dzień użytkujesz zaledwie jeden lub dwa wózki widłowe? Serwis we własnym zakresie to spory wydatek, a przy takiej liczbie pojazdów z pewnością się on nie opłaca.

Stworzenie punktu serwisowego w firmie oznacza nie tylko konieczność zatrudnienia pracownika, lecz także zakupu wszelkich niezbędnych części. Dodatkowo musisz zadbać o wynajem wózków widłowych na czas remontu posiadanych. Z tego względu takie rozwiązanie sprawdza się tylko w niektórych sytuacjach – gdy jesteś właścicielem naprawdę dużej ilości wózków widłowych.

 

Z jaką firmą nawiązać współpracę w zakresie serwisu wózków widłowych?

Niezależnie od tego, czy posiadasz np. dwa wózki widłowe używane czy też nowe, musisz nawiązać współpracę z firmą oferującą serwis takich urządzeń. Na rynku działa wiele takich podmiotów, ale należy zwrócił uwagę na to, czy:

  • firma z którą nawiążesz współpracę posiada wystarczającą ilość mechaników,
  • istnieje możliwość przeprowadzenia prac konserwacyjnych lub napraw u klienta,
  • serwis szybko zareaguje na zgłoszenie usterki,
  • możesz liczyć na umowę serwisową,
  • otrzymasz gwarancję na naprawdę podzespołów, a jeżeli tak, to na jaki okres.

Na takie warunki możesz liczyć, korzystając z oferty firmy Zeppelin. Co więcej, możesz liczyć, że w razie konieczności widłowe wózki, które posiadasz, będą gruntownie naprawione w warsztacie tej firmy. Ponieważ Zeppelin posiada w swojej flocie wiele takich urządzeń i oferuje obsługę full-service oznacza, że na czas naprawy możesz otrzymać wózek zastępczy, dzięki czemu praca w Twoim magazynie czy firmie będzie przebiegać bez opóźnień czy zakłóceń.

 

Share This