Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 19 maja 2015


Wysoka wydajność pracy z Amazone

Wysoka wydajność pracy z Amazone

Jako nowość w systemie redlic C-Mix dla kultywatorów Cenius, firma Amazone oferuje redlice C-Mix-HD do osiągania wyjątkowo wysokich wydajności pracy. Dzięki płytkom z utwardzanego metalu redlice C-Mix-HD (HD = Heavy Duty) wyróżnia ogromna odporność na ścieranie.

 

Ma to tę zaletę, że długość redlic a tym samym głębokość robocza jest stała przez cały okres ich użytkowania i nie jest wymagana jej dodatkowa regulacja. W zależności od rodzaju pracy okresy użytkowania redlic są ok. 4 razy dłuższe niż w systemie standardowym. Wynikiem są wydłużone okresy czasu między wymianą redlic oraz związana z tym redukcja odpowiednich kosztów pracy.

 

Unbenannt-3

Redlica C-Mix-HD widziana z różnych perspektyw.

 

Redlica C-Mix-HD jest redlicą jednoczęściową ze zintegrowaną skręcaną blachą prowadzącą i doskonale nadaje się do intensywnego mieszania gleby na głębokości roboczej od 12 do 30 cm. Gdy będzie ona połączona z redlicą skrzydełkową C-Mix 350 mm, może być stosowana także przy uprawach ścierniskowych.

System redlic C-Mix obejmujący ich różne warianty umożliwia elastyczne wykorzystanie kultywatorów Cenius. Spektrum pracy tych maszyn rozciąga się od płytkich uprawek ścierniskowych przez spulchnianie gleby na głębokość występowania struktury gruzełkowatej aż do przygotowania gleby pod siew. Obok redlic C-Mix-HD- do dyspozycji są gęsiostópki C-Mix lub redlice skrzydełkowe C-Mix. Do prac na średnich głębokościach roboczych dostępne są czubki redlic C-Mix 100 z blachą prowadzącą 100 a do pracy na dużych głębokościach czubki redlic C-Mix 80 i blacha prowadząca 80.

 

Źródło
Share This