Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 28 października 2014


CLAAS ORBIS 750 oraz ORBIS 900 – w pełni zintegrowany system transportowy

CLAAS ORBIS 750 oraz ORBIS 900 – w pełni zintegrowany system transportowy

Harsewinkel / Bad Saulgau, październik 2014. Nowy i w pełni zintegrowany system transportu dla bezrzędowego przyrządu do zbioru kukurydzy CLAAS ORBIS 750 i 900 sprawia, że jazda po drogach i po polu jest jeszcze bardziej komfortowa i wydajna.

 

234106 - 3

 

CLAAS oferuje dla bezrzędowego przyrządu do zbioru kukurydzy ORBIS 750 i 900 zintegrowaną funkcję transportowa, która jest ciągle gotowa do użycia w systemie transportowym. Funkcja jest komfortowa i łatwa w obsłudze bezpośrednio z kabiny sieczkarni JAGUAR.
W nowym systemie transportowym, przystawki są komfortowo i bezpieczne transportowane po drogach zgodnie z dopuszczalnym ciężarem brutto i obciążeniami osi. Przy zmianie z pracy w polu na transport po drogach wyeliminowane zostały czasochłonne procesy, tak aby cały proces zbioru przebiegał bardziej efektywnie.
Silne wyboje oraz dziury na drogach są pochłaniane przez system transportu, który dopasowuje się do podłoża poprzez dodatkowy system kontroli ciśnienia hydraulicznego cylindrów. Nawet przy silnym hamowaniu rosnący ciężar jest automatycznie przechwytywany przez system. Zatem obciążenie na przednich osiach JAGUAR jest przestrzegane w każdej sytuacji.
Obsługa
Przy transporcie segmenty boczne przystawki są po obu stronach złożone i zabezpieczone urządzeniami ochronnymi. Kierowca może bezpośrednio z kabiny za pomocą przełącznika „pole/droga” aktywować zintegrowany system transportu. Pozycje przystawki i systemu transportu początkowo się nie zmieniają, jednak gdy kierowca sieczkarni JAGUAR osiągnie minimum prędkość 2 km/h i naciśnie przycisk AUTO CONTUR (przycisk znajduje się na drążku sterującym). ORBIS automatycznie dostosuje się do wysokości transportu, a system transportowy włączy się. Po krótkiej fazie regulacji, tłumienie drgań (czerwony symbol na terminalu CEBIS) będzie w pełni aktywowany (symbol zmieni kolor na zielony).
Ponowne naciśnięcie przycisku systemu sterowania przy prędkości co najmniej 2 km/h prędkości jazdy spowoduje, iż system składania deaktywuje system transportowy. Zostanie automatycznie przestawiony na pozycję parkowania i wtedy ORBIS będzie gotowy do uruchomienia i ponownej pracy. Przy odłączeniu przystawki od sieczkarni system transportu jest schowany i ORBIS spoczywa na jego płozach. Zbędne są dodatkowe podpory.
Nowy system transportu jest dopuszczony do prędkości jazdy 40 km/h i został stworzony dla sieczkarni JAGUAR 900 z przyrządem ORBIS 900 i ORBIS 750 oraz dla sieczkarni JAGUAR 800 z przyrządem ORBIS 750. Przy przyrządzie ORBIS 900 system transportowy jest standardem.
Nowy system transportu zastępuje przednie podwozie dla przyrządu ORBIS.

Źródło
Share This