Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 12 sierpnia 2014


Obchodzący 30-lecie SaMASZ zaprezentuje nowe maszyny podczas Agro Show

Obchodzący 30-lecie SaMASZ zaprezentuje nowe maszyny podczas Agro Show

Całą gamę maszyn zaprezentuje podczas Agro Show w Bednarach firma SaMASZ. Będą to zupełnie nowe modele, a także ulepszone wersje znanego już klientom sprzętu.

 

2014 jest niezwykłym rokiem. SaMASZ świętuje swoje 30-lecie, a w następną dekadę działalności wchodzi z kolejnymi produktami .Konstruktorzy białostockiej firmy pracowali w ostatnich miesiącach nad maszynami, które powinny wzbudzić duże zainteresowanie gości Agro Show. Podczas imprezy będzie można poznać m.in. najnowsze kosiarki, zgrabiarki, pługi śnieżne, posypywarkę czy też pilarkę tarczową.
– Modele były testowane jako prototypy przez nas lub przez zaprzyjaźnione firmy. Przekazaliśmy im sprzęt do pracy, dzięki czemu otrzymaliśmy informację zwrotną o działaniu danej maszyny. Po testach chcemy na Agro Show zaprezentować produkty klientom – mówi Andrzej Panasiuk, szef działu konstrukcyjnego SaMASZu.

Firma, wprowadzając nowe rozwiązania, kieruje się panującymi na rynku trendami, a także uwagami zgłaszanymi przez użytkowników maszyn. Udoskonalone tą drogą produkty prezentowane będą na Agro Show.
– Na nasze specjalne zamówienie została skonstruowana nowa, wzmocniona, 11-ramienna przekładnia zgrabiarkowa z dokręcanymi korpusami korbowodów. Docierały do nas sugestie od klientów jak i serwisantów, że gdy pojawiał się problem z korbowodem ramienia grabiącego, trzeba rozbierać całą przekładnię, by się do niego dostać. W nowej przekładni w tym celu wystarczy odkręcić cztery śruby i wyjąć korpus ramienia wraz z korbowodem. Przekładnie te zastosowaliśmy w naszych nowych zgrabiarkach Tango 730, Duo 740 – większej i stabilniejszej „siostrze” Duo 680 oraz jednokaruzelowej Z-440 – wyjaśnia Panasiuk.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest też ramię wysięgnikowe kosiarki KWT 651. To duże udogodnienie dla jej użytkowników.
– Chodzi o widoczność ramienia. Do tej pory operator ciągnika, aby zobaczyć je podczas pracy, musiał odwracać głowę. KWT 651 to specjalna konstrukcja. Ramię można wychylić do przodu tak, że zespół roboczy znajduje się w jednej linii z operatorem. Podczas pracy wystarczy więc spojrzeć w bok, żeby widzieć zespół roboczy – tłumaczy szef działu konstrukcyjnego SaMASZu.

Nowy przetrząsacz 4-karuzelowy P4-531 różni się od P4-530 kształtem palca sprężystego i ramienia grabiącego. Dodanie jednego zwoju, eliminacja naprężeń, osadzenie w specjalnym korpusie mocującym oraz zamocowanie do ramion wykonanych z rury pozwalają na znaczne wydłużenie żywotności palców sprężystych.

Głowice koszące Lama 121 i 141 otrzymały nowy układ przeniesienia napędu umożliwiający łatwiejsze manewrowanie przy wykaszaniu rowów poboczy dróg. Zastosowanie w pługu POLI 300 odpornej na uderzenia odkładnicy z tworzywa sztucznego pozwoliło na znaczną redukcję masy, współczynnika tarcia i możliwości korodowania. Wraz z nowym RAM 300 uzupełniają bogatą ofertę pługów śnieżnych SaMASZu. Firma wróciła też do produkcji pilarek tarczowych. Wyposażona w trzy piły PT3-190 doskonale radzi sobie z cięciem gałęzi, krzaków o średnicy konarów do 15 cm.

To tylko wybrane nowości, jakie SaMASZ przedstawi w Bednarach. W sumie planuje wystawić około 15 maszyn, które dopiero trafią do sprzedaży. Konstruktorzy pracują natomiast nad 30 nowymi produktami.
– W poprzednim roku na rynku pojawiło się ponad 40 naszych nowych maszyn, w tym będzie podobnie. Biuro konstrukcyjne rozwija się i powiększa. Liczba nowości w ostatnich trzech latach jest porównywalna z lekką tendencją wzrostową, którą staramy się utrzymać – mówi Andrzej Panasiuk.

Targi w Bednarach to bardzo ważne wydarzenie dla firmy z Białegostoku.
– Agro Show ma już swój ukształtowany wizerunek, znaczenie i prestiż. Powierzchnia, liczba wystawców oraz ilość maszyn dorównuje europejskim wystawom branży rolniczej. Uczestnictwo w Agro Show to przede wszystkim możliwość zaprezentowania oferty, nowości, spotkań z klientami, dilerami a także z konkurencją. Jest dla nas niezwykle ważne i pouczające, by móc wysłuchać potrzeb, poznać oczekiwania i problemy naszych klientów. Na targach w Bednarach jesteśmy obecni od początku ich istnienia, będzie to więc nasza 16. edycja – mówi Norbert Pawluczuk, kierownik działu marketingu SaMASZu.

Poniżej galeria zdjęć

Żródło
Share This