Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 27 lipca 2015


Nowość w programie Amazone: Wał o podwójnym profilu -U

Nowość w programie Amazone: Wał o podwójnym profilu -U

Wał DUW 580 o podwójnym profilu U to kolejne narzędzie uprawowe dla dużych, kompaktowych bron talerzowych Certos TX oraz kultywatorów mulczujących Cenius TX. Cechą wyróżniającą tego wału są otwarte na zewnątrz pierścienie o profilu U posiadające średnicę 580 mm, które podczas pracy napełniają się glebą. Między glebą znajdującą się w profilach U oraz ugniecioną powierzchnią gleby tworzy się zazębienie redukujące poślizg wału do minimum. Zużycie materiału w pierścieniach profilowych U jest bardzo niskie.

 

Kolejną silną stroną jest doskonała przepustowość osiągnięta dzięki otwartej budowie tego wału. Strumień gleby może przepływać przez wał szczególnie łatwo na glebach lekkich do średnio ciężkich. Daje to dodatkowy efekt równania gleby.

 

Mimo otwartej budowy powierzchnia przylegania i siła udźwigu wału o podwójnym profilu U są relatywnie duże, ponieważ przesunięte rozmieszczenie pierścienie profilowych przedniego i tylnego wału wzajemnie się uzupełnia. Wynikiem tego jest dobre zagęszczenie gleby. Równocześnie, poprzez przesunięte rozmieszczenie pierścieni osiągnięto działanie samooczyszczające w przestrzeniach między pierścieniami.

 

Jako wyposażenie specjalne dla wału o podwójnym profilu U firma Amazone oferuje zagarniacz. W razie potrzeby daje to możliwość dodatkowego wyrównania powierzchni gleby.

 

Źródło
Share This