Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 02 maja 2016


Mitas wprowadza na rynek oponę Powerpull

Mitas wprowadza na rynek oponę Powerpull

 

Mitas zainaugurował sprzedaż opon Powerpull, które zaprojektowano specjalnie do sportu nazywanego tractorpulling. Opony Mitas 30.5L32 148A8 Powerpull zostały wprowadzone do sprzedaży po kilku miesiącach intensywnych testów laboratoryjnych i pomiarów wykonanych bezpośrednio w czasie zawodów tractorpullingu, w czasie których traktor ciągnie ciężki ładunek. Powerpull produkowany jest bez wzoru bieżnika jako tzw. slick, dzięki czemu zawodnicy mogą zaprojektować własny wzór bieżnika i osiągać w ten sposób jak najlepsze wyniki.

„W czasie prac nad oponą Powerpull firma Mitas korzystała z procesów i doświadczeń, jakie zyskała w czasie produkcji opon dla traktorów o dużej mocy, dzięki czemu zapewniona jest wytrzymałość i trwałość opon Mitas Powerpull“ mówi Andrew Mabin, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu firmy Mitas. „Na podstawie informacji zwrotnej od profesjonalistów ze środowiska tractorpullingu Mitas Powerpull jest produkowana jako slick, co odpowiada potrzebom zawodników, którzy chcą tworzyć własny, unikatowy wzór bieżnika“.

Najważniejsze właściwości opon Mitas Powerpull:

– Opony są dostarczane w parach. Obwód jest idealnie wymierzony, a rozbieżność sparowanych opon nie jest większa niż 1,2 cm.
– Kiedy opony w fabryce łączone w pary i mierzony jest ich obwód, pompowane są do 0,8 bar.
– Średni obwód opon Mitas Powerpull przy 0,8 bar to 5,273 m.
 
W czasie testowania na zawodach w tractorpullingu w Europie i w U.S.A. Mitas Powerpull odniósł znaczące sukcesy:
Heart of Illinois State Fair, 2015: I miejsce (Modified)
Enderle Pulloff, 2015: II miejsce (Super Stock Diesel)
NTPA Winter Nationals, 2016: I miejsce/piątkowe zawody (Super Stock Diesel)
NTPA Winter Nationals, 2016: II miejsce/ sobotnie zawody (Super Stock Diesel)
National Farm Machinery Show, 2016: II miejsce (Super Stock Diesel)
European Superpull, Rotterdam, 2016: V miejsce (Superstock)

Mitas aktywnie wspiera zawody w tractorpullingu. W 2014 r. został oficjalnym partnerem Europejskiej Komisji Tractorpullingu (ETPC), a jako sponsor bierze udział we wszystkich zawodach ETPC Eurocup 2014. Mitas przedłużył współpracę z ETPC także w tym roku.

Share This