Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 12 września 2016


Mitas wprowadza na rynek nową oponę

Mitas wprowadza na rynek nową oponę

Mitas, członek grupy Trelleborg, wprowadza na rynek światowy nową oponę 20,5 R 25 EMR-01, która była opracowana specjalnie do ładowaczy kołowych wykorzystywanych w rolnictwie. Ma kierunkowy wzór bieżnika podobny do opon traktorowych i cechuje ją świetna trakcja i właściwości samoczyszczące. Niewątpliwą zaletą używania Mitas EMR-01 w rozmiarze 25“ jest fakt, że rolnicy nie muszą nakładać większych obręczy, jeśli chcą używać ładowaczy kołowych do prac w gospodarstwie.

Jaroslav Musil, Manager Produktowy ds. opon przemysłowych Mitas, powiedział: „Ładowacze kołowe są w chwili obecnej wykorzystywane nie tylko jako maszyny budowlane, ale coraz częściej znajdują zastosowanie także w rolnictwie. Dlatego właśnie Mitas wprowadza do swojej oferty oponę EMR-01 z trakcyjnym wzorem bieżnika i reaguje w ten sposób na popyt“.

Mitas 20,5 R 25 EMR-01 najlepiej nadaje się do prac, które wymagają wielkiej trakcji i dobrych właściwości samoczyszczących wzoru bieżnika. Zalety nowej opony widoczne będą przede wszystkim na trudnym, śliskim podłożu np. w czasie magazynowania czy nawożenia biopaliw, kiszonki czy kampanii buraczanej, gdzie zwykłe przemysłowe wzory bieżnika w kategoriach L2 i L-3 są mało efektywne. Dzięki swojej wzmocnionej konstrukcji Mitas EMR-01 jest idealny także do lżejszych prac w budownictwie.

Musil dodał: „Większość ładowaczy jest przez producentów wyposażona w opony z wzorami bieżnika odpowiednimi do prac budowlanych z obręczami 25“. Jeśli klient chciał korzystać z ładowacza także przy pracach rolniczych, musiał je wyposażyć w obręcze 26“ i kupić oponę z trakcyjnym wzorem bieżnika. Dzięki nowości Mitas 20,5 R 25 EMR-01 proces ten jest teraz o wiele prostszy – wystarczy, że rolnicy wymienią tylko oponę na tą samą obręcz 25“.

Share This