Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 05 września 2014


Lely: Nowa rewolucyjna prasa belująca

Lely: Nowa rewolucyjna prasa belująca

W Maassluis 4 września podczas imprezy o nazwie Żółta Rewolucja firma Lely zaprezentowała rewolucyjny system ciągłego belowania, który nazywa się Lely Welger CB Concept. Ta przełomowa zmiennokomorowa prasa nie musi zatrzymywać się ani zwalniać podczas belowania, niezależnie od rodzaju zbieranego materiału. Nowy koncept jest rewolucyjny, ponieważ wiązanie beli odbywa się równocześnie z przygotowywaniem następnej. To prawdziwy koncept ciągłego prasowania, prawdziwa Żółta Rewolucja!

Ponieważ maszyna przez cały czas pozostaje w ruchu, praca jest dużo wydajniejsza i wygodniejsza niż wcześniej. Można wyprodukować więcej bel bez strat czasu na wiązanie i wyrzucanie. Jazda ze stałą prędkością nie tylko znacznie poprawia komfort pracy operatora, ale pozwala również na ograniczenie zużycia paliwa i eksploatacji maszyny ze względu na brak konieczności częstego hamowania.

 

Lely Welger CB Concept-13_3

 

Jak działa ciągłe prasowanie?

Po osiągnięciu żądanego rozmiaru beli system podający przenosi ją na pasy w tylnej, poszerzonej części prasy. W ten sposób w przedniej części maszyny możliwe jest natychmiastowe rozpoczęcie formowania nowej beli. Po owinięciu pierwszej beli siatką, prosty mechanizm klapy tylnej wyrzuca ją na zewnątrz bez zatrzymywania maszyny. Rozmiary komory zmniejszają się, aby zakończyć proces wytwarzania beli formowanej na przodzie.

W czasie całego procesu inteligentny system napinania pasów dba o zapewnienie stałej i odpowiednio wysokiej gęstości beli.

Połączone siły

Nowy koncept prasowania został opracowany przez inżynierów z Lely i jej amerykańskiego partnera – firmy Vermeer. Współpraca firm Lely i Vermeer rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych i od tamtej pory obfituje w sukcesy. Koncept Lely Welger CB wprowadzono w tym samym czasie w Pella w stanie Iowa (USA) i Maassluis w Holandii.

Kolejne kroki

Wprowadzona maszyna to koncept. W najbliższym roku firmy Lely i Vermeer zamierzają prowadzić dalsze testy i modyfikacje maszyny w różnych warunkach, konsultując się z potencjalnymi klientami. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce produkt będzie dostępny na rynku.
O grupie Lely

 

Lely Welger CB Concept-12_3

 

Firma Lely, założona w 1948 roku, podejmuje wszelkie możliwe starania, aby zapewnić swoim klientom zrównoważoną ekologicznie przyszłość, wysokie zyski oraz radość z pracy. Lely to jedyna firma na świecie oferująca branży rolniczej pełny zakres produktów i usług, od maszyn do zbioru zielonek po zautomatyzowane systemy do zadawania paszy, urządzenia do czyszczenia pomieszczeń inwentarskich i roboty udojowe. Pracujemy również nad rozwiązaniami pozwalającymi na oszczędność energii w sektorze mleczarskim. Od wielu lat Lely jest niekwestionowanym liderem na rynku produktów i usług związanych ze zautomatyzowanymi systemami udojowymi. Sprzedawane przez nas maszyny do zbioru zielonki są uznawane za sprzęt wysokiej klasy, a dzięki wiedzy zebranej w ciągu 65 lat działalności możemy pochwalić się bezkonkurencyjną pozycją na rynku rolniczym. Działamy w ponad 60 krajach i zatrudniamy około 1600 pracowników.

Źródło
Share This