Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 28 września 2015


Inteligentny system monitorowania pojazdów rolniczych

Inteligentny system monitorowania pojazdów rolniczych

Systemy monitorowania pojazdów stają się coraz bardziej popularne wśród rolników i właścicieli dużych gospodarstw. Rozwiązania te pozwalają bowiem stale kontrolować, gdzie znajdują się traktory, kombajny czy inne maszyny rolnicze. Niezwykle przydatną funkcją jest także geofencing, która umożliwia wyznaczenie strefy, w której pojazd może się poruszać. Po przekroczeniu granic zdefiniowanego obszaru właściciel otrzyma informację o zmianie lokalizacji.

 

Niezawodne zabezpieczenie

Nowoczesne rozwiązania umożliwiają stały monitoring miejsca pobytu maszyn czy pojazdów. Informacje zgromadzone w systemie monitorowania pozwalają przeanalizować koszty paliwa oraz zoptymalizować trasę, którą przejechał traktor. Jest to zwłaszcza przydatne w dużych gospodarstwach, w których pojazdy każdego dnia pokonują dziesiątki kilometrów podczas prac w polu. Lokalizator GPS umieszczony w traktorze czy kombajnie zwiększa również bezpieczeństwo rolników. W przypadku braku kontaktu z farmerem, w każdej chwili można zlokalizować pojazd i w razie krytycznej sytuacji odpowiednio zareagować. Warto podkreślić, że lokalizatory GPS nie są drogimi rozwiązaniami, a wydatek ten z pewnością zwróci się po kilku miesiącach użytkowania.

Lokalizatory GPS to urządzenia bardzo proste w obsłudze i precyzyjnie wskazujące aktualną pozycję pojazdu. Profesjonalnym rozwiązaniem dla rolników jest również platforma GPSTrace. Dzięki temu rozwiązaniu z dowolnego miejsca na świecie, i urządzenia z dostępem do Internetu, możemy dowiedzieć się gdzie znajduje się pojazd. Każdy rolnik może stworzyć również bezpieczną strefę – czyli obszar, w którym powinien poruszać się traktor czy kombajn. Jeśli wyjedzie on poza jej granice, uruchomiony zostanie alarm. Właściciel może otrzymać również alert SMS, gdy lokalizator GPS straci łączność z serwerem na 10 min. System monitorujący wskazuje aktualną pozycję pojazdu nawet kilka razy na minutę, a precyzja lokalizacji wynosi kilka metrów. Długi czas działania urządzenia pozwala na monitorowanie trasy, którą pokonuje pojazd, a w przypadku kradzieży – szybkie odnalezienie przywłaszczonego mienia.

 

gps_pojazdow_rolniczych_spyshop

 

„Zakup lokalizatorów GPS pozwala w prosty i co ważne tani sposób śledzić aktualną pozycję pojazdu i sprawnie kontrolować wydatki na paliwo. W przypadku kradzieży pojazdu, jego właściciel otrzymuje informację o aktualnej lokalizacji. Jest to niezwykle ważne w prężenie działających gospodarstwach, w których dostęp do maszyn rolniczych stanowi o możliwości wykonywania kolejnych prac. Warto również zaznaczyć, że traktory i maszyny rolnicze wykorzystywane przez rolników są wartościowe i ich utrata wiąże się także z dużymi stratami finansowymi. Dlatego też systemem monitorujący pojazdy to rozwiązanie, które powinno znaleźć się w każdym nowoczesnym gospodarstwie rolnym” – wyjaśnia Krzysztof Rydlak, specjalista ds. sprzedaży Spy Shop.

Źródło
Share This