Katagoria: aktualności techniczne, opublikowano: 22 lipca 2015


EcoPlus, nowy standard smarowania w rolnictwie

EcoPlus, nowy standard smarowania w rolnictwie

W tym roku Groeneveld Polska Sp. z o.o. obchodzi Jubileusz 20-lecia działalności. Wagę wydarzenia podkreślono wprowadzeniem na rynek innowacyjnego produktu o nazwie EcoPlus. EcoPlus został po raz pierwszy pokazany szerszemu gronu polskich obiorców podczas tegorocznych targów Intermasz w Poznaniu, wzbudzając duże zainteresowanie Zwiedzających, jak i samych Wystawców.

Czym zachwyca? Co sprawia, iż jest wyjątkowy? Dlaczego sięgają po niego Klienci i montują?

Odpowiedzi na to pytanie jest z pewnością kilka.

EcoPlus jest odpowiedzią Groeneveld na zapotrzebowanie i głosy płynące z rynku rolniczego. Doskonale łączy innowacyjność z wydajnością, kompaktowość z intuicyjną obsługą, ergonomię z ekonomiką użytkowania. EcoPlus wyznacza nowy kierunek w dziedzinie kompaktowych systemów automatycznego smarowania. To po prostu zupełna nowość wśród progresywnych systemów dostępnych obecnie na rynku. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią niezawodność, bezawaryjność, dostępność maszyny czy pojazdu 24/7. Ma szerokie zastosowanie w maszynach rolniczych takich jak.: prasa, pługi, małe kombajny, przesiewacze, kosiarki, naczepy do przewozu paszy dla zwierząt, przyczepy i wywrotki czy ciągniki. Wspólną cechą wymienionych pojazdów jest niewielki gabaryt oraz ograniczona ilość punktów smarnych. Kompaktowe wymiary pompy EcoPlus 235x1165x290 w połączeniu z wymiennym kartrydżem ze smarem GreenLube klasy EP-2 o pojemności 1,7litra i przezroczystą obudową zbiornika ułatwiającą określenie poziomu smaru, zapewniają bezkonkurencyjną niezawodność. Jeżeli do tego dodamy dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LCD umożliwiającym precyzyjne dawkowanie ilości podawanego smaru oraz określenie czasu trwania cyklu w sposób całkowicie przyjazny i prosty dla użytkownika, to otrzymujemy produkt kompletny. Należy podkreślić, iż dzięki zastosowaniu systemu kartrydży gwarantującemu każdorazowe użycie właściwego smaru i to w bardzo szerokim zakresie temperatury od -20oC do +70o C, smarowanie jest optymalne przy minimalnym zużyciu smaru. EcoPlus objęto aż trzyletnią gwarancją, co czyni go jeszcze bardziej interesującym i ekonomicznym rozwiązaniem. Materiały użyte do budowy EcoPlusa są trwałe i najwyższej klasy. Konstrukcję obudowy pompy wzmocniono aluminium. EcoPlus przetestowano zgodnie z normami EMC i dyrektywami oraz poddano badaniom środowiskowym. Produkt jest jak najbardziej bezpieczny w użytkowaniu i przyjazny środowisku naturalnemu. Przynosi wymierne korzyści i oszczędności w postaci redukcji całkowitych kosztów maszyn rolniczych, podnosi wartość sprzętu przy jego ewentualnej odsprzedaży.

 

„Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia redukujące koszty w produkcji rolniczej jak EcoPlus jest i będzie wciąż wysokie, dlatego Groeneveld, jako marka, chce i nadal rozwija produkty zaawansowane technicznie.” – Sławek Kucharski, Dyrektor Zarządzający Groeneveld Polska.

Groeneveld Polska Sp. z o.o. od 1995 roku reprezentuje holenderską Grupę Groeneveld (Groeneveld Groep B.V), producenta innowacyjnych systemów automatycznego smarowania, zarządzania olejem, aktywnego bezpieczeństwa. Oferowane przez firmę produkty gwarantują poprawę efektywności i zwiększoną wydajność maszyn rolniczych, pojazdów transportowych czy urządzeń przemysłowych. Eliminują nieplanowane przestoje. Zmniejszają ryzyko wypadków. Przyczyniają się do obniżenia kosztów napraw i serwisowania. Są przyjazne środowisku naturalnemu. Oprócz wysokiej jakości urządzeń, Groeneveld dodatkowo oferuje części zamienne, środki smarne, profesjonalną obsługę serwisową i wsparcie techniczne Klienta.

 

Źródło
Share This