Katagoria: aktualności targowe, opublikowano: 03 czerwca 2015


Zielone Agro Show – Polskie Zboża 2105 – podsumowanie

Zielone Agro Show – Polskie Zboża 2105 – podsumowanie

W miniony weekend odbyła się kolejna edycja Wystawy Zielone Agro Show – Polskie Zboża 2015. Po raz drugi impreza odbyła się na terenie Centrum Wystawowo-Szkoleniowego Wielkopolskiego Ośrodka Rolniczego w Sielinku. W tym samym miejscu równolegle miała miejsce Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana przez WODR.

 

Ponad 35 tysięcy zwiedzających w ciągu dwóch dni wystawy, niemal 150 wystawców, 50 ha całkowitej powierzchni wystawy, media regionalne oraz branżowe, najważniejsze w kraju agencje związane w rolnictwem – tak najkrócej można byłoby podsumować zakończoną w niedzielę 31 maja 2015 roku kolejną edycję Wystawy Zielone Agro Show-Polskie Zboża.

Pogoda, podobnie jak przed rokiem sprzyjała organizatorom, dzięki czemu zarówno pierwszego jak i drugiego dnia wystawy odbyły się wszystkie zaplanowane pokazy plenerowe. Zielone Agro Show – Polskie Zboża to doskonała okazja, by z bliska zobaczyć cały proces zbierania zielonek wykonany najnowocześniejszymi maszynami dostępnymi na polskim rynku. Mimo braku opadów i nienajlepszej jakości traw przeznaczonych na pokazy, wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i doskonale przygotowali maszyny do pokazów. Uczestniczyło w nich prawie 40 maszyn, uznanych krajowych i zagranicznych producentów, w tym kosiarki lub zestawy koszących o szerokości roboczej od 2,8 do 11,2 m, prasy zwijające stało i zmiennokomorowe, praso-owijarki, owijarki do bel, przyczepy zbierające, prasy do prostopadłościennych bel wielkogabarytowych, sieczkarnia samojezdna i siewniki do podsiewu traw. Zielone Agro Show stwarza wyjątkową okazję, aby w jednym miejscu w tym samych warunkach zobaczyć podczas pracy i porównać maszyny różnych producentów i marek. A w tym roku prezentowano maszyny takich marek jak: APV, Fella, Feraboli, John Deere, Krone, Kuhn, McHale, Metaltech, Pöttinger, SaMASZ, Sipma, Unia Famarol i Vredo.

Jak co roku pokazy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i obserwowane były przez całe rzesze rolników. 

Firmy nasienne już wiele miesięcy temu rozpoczęły przygotowania poletek pokazowych z odmianami roślin ozimych i jarych. W tym roku również była okazja by zapoznać się w ich ofertą.

Po sąsiedzku, na terenie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, odbywała się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Na specjalnym ringu prezentowane były liczne razy bydła mlecznego i mięsnego. Pokazy opatrzone były profesjonalnym komentarzem.

Wybrano czempionów i wice-czempionów w swoich klasach. Prócz tego rolnicy mogli obejrzeć inne zwierzęta hodowlane: owce, konie, drób, trzodę chlewną.

Dzięki połączeniu dwóch wydarzeń w jednym miejscu rolnicy mieli niepowtarzalną możliwość obejrzenia wszystkiego co potrzebne jest do wydajnego chowu bydła, czyli od poletek pokazowych z odmianami roślin paszowych i zbóż, wystawę środków do produkcji roślinnej i zwierzęcej, przez pokazy maszyn do zbioru zielonek po wystawę zwierząt hodowlanych.

Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej imprezie i już teraz zapraszamy za rok na kolejną edycję Wystawy.

 

Organizatorami imprez byli:

 • Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych
  ul. Poznańska 118, 87-100 Toruń
  Tel. 56/ 651 47 40
  www.agroshow.pl
 • Międzynarodowe Targi Poznańskie
  ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
  tel. 61/ 869 21 29
 • Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
  CWS „SIELINKO”, Sielinko, ul. Parkowa 2,
  64-330 Opalenica, tel. 614 473 658
Share This