Katagoria: aktualności targowe, opublikowano: 18 grudnia 2014


SIMA 2015: Złote medale i wyróżnienie dla CLAAS

SIMA 2015: Złote medale i wyróżnienie dla CLAAS

Znakomita panoramiczna kabina ARION 400 oraz nowy przyrząd żniwny VARIO.

Harsewinkel, grudzień 2014. W dniu 27 listopada 2014 zostali wybrani zwycięzcy nagrody SIMA Innovation Awards 2015. Firma CLAAS otrzymała dwie nagrody. Całkowicie na nowo zaprojektowana panoramiczna kabina ciągnika ARION 400, który dostał się do finału „Tractor of the Year 2015” i otrzymał jeden z dwóch medali. Wyróżniony został również nowy przyrząd żniwny VARIO do kombajnów.

 

231287 - 3

 

Złoto dla kabiny panoramicznej

Kluczową cechą nowej kabiny PANORAMIC jest 2,41 m² powierzchnia przedniej szyby. Przednia szyba i poliwęglowy dach połączone są ze sobą bez górnej poprzeczki. Daje to operatorowi poczucie przestrzeni oraz niezakłóconą 90° widoczność na ładowacz czołowy.
„Kabina PANORAMIC jest idealna do pracy z ładowaczem czołowym. Potrzebowaliśmy rozwiązania, które z jednej strony gwarantuje bezpieczeństwo i niezawodność, a z drugiej strony zwróciliśmy uwagę na takie elementy jak poprzeczka, która ogranicza widoczność” opisuje Félix Garrad, Product Manager serii ARION 400 w firmie CLAAS Tractor, który miał wypływ na rozwój kabiny PANORAMIC.
Dzięki widokowi na ładowacz czołowy bez tzw. martwych punktów, operator może zawsze pracować w wygodnej pozycji. Dzięki temu możemy uniknąć wszystkich powtarzających się ruchów, które obciążają część krzyżowo-lędźwiową oraz odcinek szyjny. Zdaniem Jury stanowi to niezwykły postęp w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i wydajności.

Specjalne wyróżnienie dla przyrządu żniwnego VARIO

Jury uznało, że nowa seria przyrządów żniwnych VARIO złożona z modeli VARIO 930 i 770 o szerokości roboczej odpowiednio 9,30 m oraz 7,70 m dla kombajnów TUCANO oraz LEXION łatwo przystosowuje się do zmiennych warunków zbioru różnych typów upraw. Boczną kosę do rzepaku można montować i demontować bez użycia narzędzi dzięki szybkozłączom. Stół VARIO jest regulowany bezstopniowo z kabiny w zakresie 700 mm (- 100 mm do + 600 mm). Dotychczas blachy stołu do rzepaku były montowane ręcznie, obecnie są w pełni zintegrowane ze stołem. 

„Nowa generacja przyrządu żniwnego VARIO jest kolejnym etapem rozwoju po 50-ciu latach pracy nad regulowanymi stołami do rzepaku. Nowa koncepcja zapewnia szybkie dostosowanie się do zbioru zbóż czy rzepaku, a zatem idealnie nadaje się do zmiennego zbioru plonów”, powiedział Matthias Stauffer, Product Manager CLAAS samojezdnych maszyn do zbioru.
Nagrody SIMA Innovation Awards są rozdawane co dwa lata w celu zapoznania się z innowacjami w technice rolniczej oraz usługach rolniczych. W tym roku zostały przyznane 2 złote medale, 3 srebrne medale oraz 18 wyróżnień specjalnych. Nagrody przyznawało międzynarodowe Jury złożone z 21 osób z sektora rolnego. Doradzało im również wielu innych ekspertów, w tym użytkowników, naukowców i konstruktorów.

 

223996 - 3

 

Źródło

 

Share This