Katagoria: aktualności targowe, opublikowano: 28 lutego 2015


Mitas zaprezentował nowy rozmiar opon PneuTrac

Mitas zaprezentował nowy rozmiar opon PneuTrac

Nowy rozmiar opon należących do konceptu PneuTrac o wielkości 28-cali miał światową premierę na targach SIMA w Paryżu.

Mitas zaprezentował go na przedniej osi traktora Case IH Maxxum. Na osi tylnej założone były opony PneuTrac w istniejącym dotychczas rozmiarze 38-cali. Opracowany przez firmę Mitas nowy produkt 480/65 R28 PneuTrac to już trzeci rozmiar należący do tego rewolucyjnego konceptu. Dotychczasowe rozmiary PneuTrac 280/70 R18 i 600/65 R38 pozytywnie przeszły testy statyczne, teraz czekają je testy dynamiczne. W listopadzie 2014 r. Mitas PneuTrac otrzymał nagrodę „Innowacja Techniczna“ na targach EIMA we włoskie Bolonii.

„Na targach SIMA założyliśmy PneuTrac na obie osie traktora. W ten sposób powoli ujawniamy przyszłość wspomnianego konceptu“ powiedział Andrew Mabin, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu firmy Mitas. „Wyniki dynamicznych i statycznych testów laboratoryjnych konceptu PneuTrac na 18-calowych obręczach są porównywalne ze sztandarowymi oponami. Dokładamy wszelkich starań, żeby jak najszybciej wprowadzić PneuTrac na rynek. W chwili obecnej jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o konkretnej dacie“ dodał Mabin.

Koncept PneuTrac łączy najlepsze właściwości tradycyjnych opon i gąsienic. Mitas przez dłuższy czas testuje wersje 280/70 R18 i 600/65 R38, obecnie rozpoczął testy statyczne, także na prezentowanej właśnie wersji konceptu o rozmiarach 480/65 R28. Dzięki nowej 28-calowej wersji oraz wykorzystaniu dotychczasowej 38-calowej opony Mitas może nałożyć opony na obie osie klasycznego traktora. W ten sposób możliwe będzie testowanie konceptu PneuTrac w czasie pracy na polu czy w warunkach normalnego używania.

„PneuTrac ma bardzo duży potencjał. Nowy rozmiar, który właśnie prezentujemy, to krok milowy w rozwoju tego konceptu,“ powiedział Pavel Kott, Manager Produktowy ds. opon rolniczych firmy Mitas.

W listopadzie 2014 na targach EIMA we włoskiej Bolonii rewolucyjny koncept Mitas PneuTrac wybrano „Innowacją Techniczną“. Nagrodę przyznało specjalistyczne jury na podstawie opisu technicznego i wyników testów praktycznych. Jury nagrodziło PneuTrac jako najlepszą innowację w dziedzinie „Wyposażenie i Akcesoria”.

Mitas rozwija PneuTrac we współpracy z firmą Galileo Wheel Ltd.

Ślad, który na powierzchni zostawia Mitas PneuTrac, jest w porównaniu ze standardową oponą większy o 53%. Dzięki temu PneuTrac dysponuje większą siłą uciągu. Jednocześnie na powierzchnię oddziałuje mniejszy nacisk, rozdziela się też równomiernie po podłożu. Sztywność boczna rozwiązania PneuTrac jest w porównaniu z oponą standardową nawet o 167% wyższa.

Mitas PneuTrac ma lepszą trakcję i mniejszy poślizg, więc koszty eksploatacji są niższe w porównaniu z tradycyjnymi oponami i gąsienicami. PneuTrac jest w czasie jazdy stabilny nawet przy niższym ciśnieniu w oponie, a dla bezpiecznego i wygodnego użytkowania nie jest konieczne regulowanie ciśnienia w oponie.

Źródło
Share This