Katagoria: aktualności targowe, opublikowano: 16 listopada 2015


„Machine of the Year 2016” dla STEYR Terrus CVT

„Machine of the Year 2016” dla STEYR Terrus CVT

 

Mimo że produkcja nowego ciągnika marki Steyr, czyli Terrus CVT, ruszyła w zakładzie w St. Valentin w Austrii dopiero we wrześniu, a premiera nowej serii odbyła się na targach Agritechnica w Hanowerze w tym tygodniu, nowy flagowy model Steyr otrzymał już pierwszą nagrodę w postaci uznanego tytułu „Machine of the Year 2016”. „To wyróżnienie zawdzięczamy zaangażowaniu i doświadczeniu całego zespołu z St. Valentin. Nową serię ciągników Terrus CVT opracowano i wyprodukowano zgodnie z wymaganiami klientów europejskich. Właśnie dlatego jesteśmy szczególnie dumni z tego, że nasz nowy flagowy model zyskał również uznanie jury nagrody „Machine of the Year 2016”. Ten zaszczytny tytuł napełnia nas tym większą radością, że wcześniej ciągnik uzyskał doskonałe wyniki w teście DLG PowerMix – zajmując tym samym drugie miejsce w klasyfikacji” – podkreśla, Andreas Klauser, Steyr Brand President.

Innowacja na rzecz doskonałej wydajności

Nowa seria Terrus CVT obejmuje dwa modele o mocy znamionowej odpowiednio 270 i 300 KM i odznacza się kompaktowymi wymiarami, doskonałą zwrotnością i wszechstronnością. Jako najmocniejszy ciągnik w historii Steyr, Terrus CVT zajmuje teraz najwyższą pozycję w serii modeli tej ikonicznej, nowoczesnej i zorientowanej na klienta marki. Najważniejsze funkcje techniczne obejmują na przykład standardowy tylny WOM o czterech prędkościach, wyjątkowy, opcjonalny WOM przedni z dwiema prędkościami przełączanymi w kabinie oraz nową, czterozakresową przekładnię bezstopniową CVT z technologią podwójnego sprzęgła, która zapewnia doskonałą przyczepność z ogumieniem tylnym o średnicy 2,15 m.

Nowy Terrus CVT inspiruje licznymi innowacjami technologicznymi i ogromną wszechstronnością niezależnie od codziennych prac. Silniki wyposażone w technologię oczyszczania spalin

Hi-eSCR only zapewniającą maksymalną wydajność spalania spełniają również normy emisji Stage IV i zachęcają do pracy swoim oszczędnym zużyciem paliwa. „Wydajność ciągnika Terrus CVT potwierdził właśnie doskonały wynik w niezależnym teście DLG PowerMix: 249 g/kWh. Test ten powstał z myślą o odtwarzaniu typowych warunków eksploatacji maszyny u klienta w sposób powtarzalny i porównywalny” – podkreśla Dan Stuart, Steyr Product Marketing Manager. I dodaje: „Oprócz tych wszystkich aspektów technologicznych jesteśmy dumni, że nowy design naszego ciągnika został tak entuzjastycznie przyjęty. Opinie klientów, dilerów, a teraz jeszcze gości targów Agritechnica potwierdzają, że naprawdę trafiliśmy w dziesiątkę”.

Share This