Katagoria: aktualności targowe, opublikowano: 02 marca 2015


John Deere na Targach GARDENIA 2015

John Deere na Targach GARDENIA 2015

Szybkie i wygodne kosiarki samojezdne to od teraz nie tylko sprzęt dla właścicieli większych ogrodów.

Na tegorocznych targach Gardenia, firma John Deere zaprezentowała dwa mniejsze modele traktorków ogrodowych – X105 oraz X115R, przeznaczone do pielęgnacji mniejszych trawników. Obok nowości na stoisku firmy zobaczyć można było również tegorocznego złotego medalistę MTP – niezawodną kosiarkę John Deere X305R, pojazd użytkowy Gator 855D na gąsienicach oraz maszyny komunalne. 

Targi ogrodowe Gardenia to jedna z największych imprez ogrodniczych w Polsce, odbywająca się co roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tegoroczna edycja w czasie 3 dni ( 26-28 lutego) jak zwykle przyciągnęła bardzo dużą liczbę wystawców i rzesze odwiedzających. 

Wśród wystawców nie mogło zabraknąć firmy John Deere – jednego z czołowych producentów maszyn, który w tym roku wśród szerokiej gamy produktów zaprezentował również dwie nowości. Chodzi o kosiarki samojezdne serii X100 przeznaczone dla posiadaczy małych ogrodów. Modele X105 oraz X115R pojawiają się sieci dealerskiej w najbliższych tygodniach i zaczną pracę w ogrodach już w nadchodzącym sezonie.
Na stoisku firmy można było zobaczyć również dobrze znany już klientom pojazd użytkowny Gator 855D, który zamiast kół przeznaczonych do poruszania się w trudnym terenie wyposażony został w gąsienice przydatne np. w warunkach zimowych. Jego walory zostały docenione podczas pokazów w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Nie zabrakło również przedstawiciela maszyn skierowanych do branży komunalnej – ciągnika kompaktowego serii 3R oraz 4R, który zastąpił starsze modele serii 4020. Maszyny serii 4R w zależności od modelu wyposażone są w silniki wysokoprężne Yanmar o mocy od 49 do 66 KM, napęd na 4 koła oraz przekładnię eHydro.  

Traktorki do mniejszych ogrodów

Kosiarka samojezdna X105 to model napędzany jednocylindrowym silnikiem o mocy 6,85 kW przy 3350 obrotów na minutę. Maszyna wyposażona jest w bezstopniową przekładnię CVT, która zapewnia płynną pracę i wygodne sterowanie prędkością jazdy.
John Deere X105 wyposażona jest w agregat z bocznym wyrzutem o szerokości koszenia 107 cm umożliwiający cięcie na wysokości 25 – 100 mm. Kosiarka przeznaczona jest do ogrodów o powierzchni do 4000m2.
Druga z zaprezentowanych nowości – model X115R również przeznaczona jest dla posiadaczy mniejszych ogrodów. Ten model napędzany jednocylindrowym silnikiem spalinowym o mocy 6,85 kW przy 3350 obrotów na minutę, wyposażony jest kosz na ściętą trawę i agregat o szerokości koszenia 92 cm, umożliwiający ciecie na wysokości 25 – 90 mm. Hydrostatyczna przekładnia zapewnia obsługę najprostszą z możliwych.

Overall

Tegoroczny medalista

Wśród maszyn zaprezentowanych na wystawie nie mogło również zabraknąć tegorocznego złotego medalisty Gardenii 2015. Wyróżniona kosiarka samojezdna X305R firmy John Deere to maszyna wyposażona w agregat koszący o szerokości 107 cm oraz unikalny wentylator TurboStar™, który podnosi źdźbła trawy przed skoszeniem, zapewniając równe cięcie nawet wilgotnej i mokrej trawy. Agregat koszący tłoczony z jednego kawałka blachy umożliwia koszenie w zakresie wysokości od 25 do 102 mm.
Dzięki systemowi TurboStar™ możliwe jest m.in. upchnięcie w zbiorniku o pojemności 300 l nawet do 123 dodatkowych litrów ściętego materiału. Pozwala to na znaczne ograniczenie liczby przejazdów do miejsca opróżnienia zbiornika oraz oszczędność czasu i paliwa.
Maszyna wyposażona jest w dwucylindrowy silnik benzynowy o dużej pojemności (603 cm3) i mocy nominalnej aż 12,2 kW przy 3100 obrotów na minutę. Silnik chłodzony powietrzem zapewnia wyjątkową wydajność i cichszą pracę.
Model X305R wyposażony jest w przekładnię hydrostatyczną, tempomat oraz komfortowe stanowisko operatora. Stalowa, mocna rama wykonana z materiału o grubości 3 mm oraz żeliwna przednia oś zapewniają wysoką wytrzymałość na uszkodzenia i odkształcenia, niezbędną podczas poruszania się na nierównym terenie. Także zbiornik na trawę został wytworzony z wytrzymałych materiałów i dodatkowo uszczelniony, by chronić operatora przed pyłem. Kosiarka zalecana jest dla właścicieli większych ogrodów o powierzchni nawet do 8000m2.

Źródło
Share This