Katagoria: aktualności targowe, opublikowano: 12 lutego 2015


CASE IH: nowości na AGROTECH 2015 – AXIAL – FLOW 140 i AXIAL – FLOW – SERIA 240

CASE IH: nowości na AGROTECH 2015 – AXIAL – FLOW 140 i AXIAL – FLOW – SERIA 240

Nowe modele serii AXIAL – FLOW 140

 

DCIM129GOPRO

 

Odsłona serii 140

Nowe modele kombajnów Case IH 5140/6140/7140 zostały zoptymalizowane pod kątem przepustowości i wydajności, a jednocześnie zapewniają najwyższą jakość ziarna i ograniczają do minimum straty, nawet w trudnych warunkach pracy.
Koncepcja z pojedynczym rotorem, zastosowana w ostatnich dekadach w około 150 000 kombajnów Case IH Axial-Flow®, udowodniła swoją wydajność i niezawodność, a nowa generacja jest pod tym względem jeszcze lepsza. Wszystkie kombajny są teraz zgodne z normą emisji Stage IV i charakteryzują się zwiększoną mocą silników — w modelu 7140 do 449 KM.
Delikatny układ młócący kombajnów Axial-Flow® jest ceniony szczególnie przez rolników zajmujących się produkcją nasion. Wprowadzenie nowego systemu czyszczącego sterowanego z kabiny zapewnia regulację procesu czyszczenia i możliwość wydmuchania większości zbiorów, co znacznie skraca czas wymagany do przygotowania kombajnu do następnego pola.
Dla nowych kombajnów serii 140 dostępnych jest wiele różnych zespołów żniwnych, w tym zespoły do ziarna, zespoły elastyczne, zespoły z podbieraczem, zespoły z przenośnikiem taśmowym i zespoły do kukurydzy o szerokości do 9,3 m. Wszystkie te zespoły żniwne zostały zaprojektowane z myślą o warunkach europejskich i umożliwiają maksymalne wykorzystanie wydajności kombajnu.
Zbiorniki ziarna w naszych nowych kombajnach 6140 i 7140 Axial-Flow® mają pojemność 10 570 litrów. Umożliwiają sprawny rozładunek z szybkością do 113 litrów na sekundę. Dodatkowo, jako że długość przenośnika ślimakowego umożliwia ustawienie przyczepy w komfortowej odległości od kombajnu, operatorzy mogą oszczędzać czas przez bezpieczny rozładunek w trakcie pracy.
Marka Case IH już na samym początku zdecydowała się na zastosowanie technologii oczyszczania spalin SCR. Skuteczna redukcja emisji szkodliwych składników spalin i wysoka niezawodność silników potwierdziły słuszność tej strategii. Obecnie, dzięki opracowaniu technologii HI-eSCR, wykonano następny krok mający na celu ochronę naszej planety i zapewnieniu bezpiecznej przyszłości kolejnym pokoleniom. Technologia HI-eSCR, stworzona przez oddział firmy CNH Industrial specjalizujący się w silnikach — FPT Industrial — umożliwia redukcję emisji o 95%, jednocześnie dodatkowo podnosząc wydajność i niezawodność oraz ograniczając zużycie paliwa, co bezpośrednio przekłada się na niższe koszty.

Nowa seria flagowych kombajnów AXIAL FLOW – SERIA 240

Seria 240

W nowych modelach kombajnów Axial-Flow® serii 240 moc silnika i wydajność rotora zostały zoptymalizowane pod kątem upraw wysokoplennych w warunkach europejskich. Nowy silnik Cursor 11 w modelu 7240 i nowy silnik Cursor 16 w kombajnach 9240 stanowią podstawę niezrównanej mocy i wydajności. Wprowadzając 16-litrowy silnik Cursor 16, oddział CNH Industrial specjalizujący się w silnikach, FPT Industrial, stworzył model o wyjątkowych osiągach — 16-litrowy silnik o rozmiarach silnika 13-litrowego w najwyższej klasy kombajnie 9240 o mocy 634 KM. Nowy wentylator chłodzący o zmiennej prędkości obrotowej pracuje przy zmniejszonych obrotach, gdy nie jest wymagana pełna moc chłodzenia, co zmniejsza hałas i zapewnia dostępność większej mocy na potrzeby innych zadań.
Moc silników wszystkich modeli serii 240 spełnia wymagania dużych, nowoczesnych gospodarstw i przedsiębiorstw kontraktowych, gwarantując wydajny zbiór, usprawnioną separację i możliwość pracy z niezmiennie wysoką efektywnością w nawet najtrudniejszych warunkach.
W przypadku zmiany upraw lub pól funkcja czyszczenia dostępna na ekranie monitora AFS Pro 700 ułatwia szybkie oczyszczenie kombajnu. Aktywacja tej funkcji zapewnia znaczącą oszczędność czasu, zwłaszcza w przypadku rolników specjalizujących się w produkcji nasiennej.
Kombajny Axial-Flow® serii 240 można połączyć z najnowszą generacją zespołów żniwnych Case IH VariCut, dostępnych w wersjach o szerokości do 12,5 m. Zespoły te zostały zaprojektowane z myślą o warunkach europejskich i umożliwiają klientom maksymalne wykorzystanie wydajności kombajnów.

 

AF_7140_

 

Nowe, amortyzowane gąsienice w kombajnach CASE IH

Axial-Flow® na gąsienicach

Rolnicy i operatorzy zwracają uwagę na nacisk na grunt. Kombajny Case IH Axial-Flow® są dostępne z najnowszej generacji oponami Michelin, których niskie ciśnienie umożliwia obsługę dużych obciążeń cyklicznych. Zapewnia to dużą powierzchnię nacisku, ograniczone ubicie gleby i brak uszkodzeń pól, nawet w przypadku zastosowania dużych zespołów żniwnych.
Poza sprawdzonymi gąsienicami, które obniżają nacisk na grunt na miękkich polach, marka Case IH oferuje w pełni amortyzowane gąsienice w modelach 7240, 8240 i 9240. Są one dostępne w dwóch szerokościach — 610 i 724 mm — co zapewnia szerokość całkowitą poniżej 3,5 m w przypadku wersji 610 mm. Dodatkowe, czwarte koło napinające zapewnia poza płynną jazdą po nierównych polach i drogach także większą powierzchnię styku z podłożem, minimalizując nacisk na grunt i zapewniając odpowiednie podparcie dla  większego zbiornika ziarna o pojemności 14 400 l.

 

CASE IH STEYR
Share This