Katagoria: aktualności rynkowe, opublikowano: 18 grudnia 2015


Mitas z nagrodą Dostawcy Roku 2016

Mitas z nagrodą Dostawcy Roku 2016

Wiodący producent maszyn rolniczych AGCO przyznał firmie Mitas tytuł Dostawcy Roku 2016 w kategorii Engineering & Innovation dla regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Czołową pozycję w swej kategorii Mitas zawdzięcza przede wszystkim udanej współpracy nad projektem specjalnej dętki wewnętrznej AirCell, która stanowi element układu regulacji ciśnienia VarioGrip Pro z oferty marki Fendt. Traktory Fendt znajdują się w portfolio firmy AGCO. Przedstawiciele firmy Mitas odebrali nagrodę pod koniec listopada w niemieckim Marktoberdorf.

– Współpraca ze spółką AGCO już od długiego czasu układa się znakomicie, a nasze relacje określiłbym mianem ponadprzeciętnie dobrych. Znalazło to odzwierciedlenie w zakończonych sukcesem pracach nad unikatową dętką wewnętrzną AirCell, którą wraz z marką Fendt opracowaliśmy na potrzeby systemu VarioGrip Pro – mówi Jens Steinhardt, menadżer ds. kluczowych klientów Mitas. – To już trzecie wyróżnienie, które otrzymujemy za AirCell. Po złotym medalu na targach Agritechnica i wyróżnieniu w ramach konkursu Machine of the Year 2016 otrzymujemy teraz również tytuł Dostawcy Roku 2015 AGCO. To wyjątkowe sukcesy – dodaje Jens Steinhardt.

Podczas uroczystego wręczenia nagród wkład spółki Mitas podkreślił również dr Heribert Reiter, wiceprezes działu traktorów AGCO, który docenił udaną współpracę Mitas i Fendt przy opracowaniu systemu VarioGrip Pro.

Wspólne prace Mitas i Fendt nad dętką wewnętrzną AirCell rozpoczęły się około siedmiu lat temu. AirCell wraz z mechanizmem uwalniającym ciśnienie stanowi część układu regulacji ciśnienia o nazwie VarioGrip Pro. Idea dętki wewnętrznej została opatentowana już w roku 1962, ale żaden z producentów nie doprowadził do zastosowania jej w praktyce. Udało się to dopiero zespołowi Mitas i Fendt, za co obydwie spółki otrzymały jedną z najważniejszych nagród w branży rolniczej – złoty medal targów Agritechnica.

Share This