Katagoria: aktualności rynkowe, opublikowano: 20 stycznia 2015


KRUKOWIAK – nowe propozycje dla sadownictwa

KRUKOWIAK – nowe propozycje dla sadownictwa

Choć KFMR KRUKOWIAK znana jest przede wszystkim z opryskiwaczy polowych, to w bogatej ofercie firmy można znaleźć także ciekawe propozycje dla sadownictwa. W tym roku firma przygotowała trzy nowe wersje przystawek do opryskiwaczy sadowniczych serii Tajfun.

sad_k-kolumnowa
Zmodyfikowana została m. in. tradycyjna przystawka kolumnowa w modelach opryskiwaczy Tajfun 1000, 1500 i 2000 l. Nowa wersja tej przystawki różni się znacząco od poprzedniej. Została wykonana ze stali kwasoodpornej, zastosowany nowy typ wentylatora przy niezmienionej średnicy, czyli 800 mm, pozwolił znacząco podnieść wydajność przystawki z 30 tys. m3/h w starej wersji do 54 tys. w nowej wersji. Pozwoliło to nie tylko zwiększyć zasięg poziomy przystawki o 1 m do 5,5 m ale także znacząco poprawić pionowy rozkład strumienia powietrza.

Przez ostatni rok trwały także prace modernizacyjne przystawki typu SAD/OOC, czyli przystawki okrągłej o odwróconym ciągu powietrza. Przystawki tego typu zasysając powietrze od przodu opryskiwacza nie powodują zawirowań strumienia za maszyną, dzięki czemu wypryskana ciecz nie wraca do międzyrzędzi i lepiej penetruje koronę drzew. Mają imponujący zasięg, mogą pryskać na wysokość 8 m i szerokość 6 m zapewniając równomierny rozkład cieczy na drzewach. Nowa przystawka OOC wykonana została ze stali nierdzewnej, wyposażona w wentylator nowego typu o średnicy 800 mm osiąga wydajność ponad 64 tys. m3/h.

Wprowadzono ponadto zmiany w przystawce okrągłej, oferowanej przez KFMR KRUKOWIAK w dwóch wersjach – ze stali i z tworzywa sztucznego. W przystawkach typu SAD/O zrezygnowano z zastosowania wentylatora o średnicy 800 mm, obecnie dostępne będą tylko te z wentylatorem 900 milimetrowym. W wersji SAD/U, czyli przystawce okrągłej metalowej zaszły znacznie większe zmiany. Od tego roku przystawki te wykonywane będą ze stali nierdzewnej, wyposażone będą w nowy typ wentylatora o średnicy 900 mm, który pozwolił osiągnąć wydajność aż 95 tys. m3/h. Taka wydajność przystawki pozwala wykonywać poprawnie zabiegi na wysokość 8 m i szerokość 6 m.

Od tego roku istnieje możliwość wyposażenia przyczepianych opryskiwaczy sadowniczych Tajfun w nowy typ zaczepu – hydrauliczny zaczep dwufunkcyjny. Łączy on w sobie zalety zaczepu prostego i skrętnego. W trakcie wykonywania zabiegu operator może ustawić zaczep w pozycji umożliwiającej jego łamanie, co z kolei pozwala na wykonywanie manewrów w ciasnych rzędach. Opryskiwacz wtedy podąża za ciągnikiem, wyeliminowane jest więc ryzyko zahaczenia o drzewa lub krzewy przez „ścięcie” zakrętu. W transporcie istnieje możliwość zablokowania zaczepu w pozycji na wprost, co znacznie podnosi bezpieczeństwo poruszania się po drogach z większymi prędkościami. Zaczepy skrętne mają tendencję (zwłaszcza przy niewłaściwej obsłudze) do powodowania niekontrolowanych ruchów maszyny w transporcie, zaczep sztywny eliminuje to zagrożenie. Nowy typ zaczepu oferowany jest oczywiście z wałkiem szerokokątnym. Można go zastosować we wszystkich typach opryskiwaczy przyczepianych Tajfun.

Źródło
Share This