Katagoria: aktualności rynkowe, opublikowano: 30 lipca 2016


CLAAS zostaje „rosyjskim producentem” kombajnów zbożowych

CLAAS zostaje „rosyjskim producentem” kombajnów zbożowych

Firma CLAAS, jeden z wiodących producentów maszyn rolniczych, podpisał z Federacją Rosyjską specjalną umowę inwestycyjną podczas Forum Ekonomicznego w St. Petersburgu. Umowa ta określa, że przedsiębiorstwu zostanie przyznany oficjalny status „rosyjskiego producenta”, i dlatego będzie ono mogło korzystać z takich samych dotacji państwowych dla jego kombajnów zbożowych jak lokalni producenci. Wstępny list intencyjny został wcześniej podpisany w listopadzie ubiegłego roku podczas spotkania na targach Agritechnica w Hanowerze.

„Rosyjski sektor rolniczy ma naprawdę obiecującą przyszłość. Umowa ta sprawia, że maszyny rolnicze odzwierciedlające aktualny stan rozwoju techniki będą osiągalne dla rosyjskich przedsiębiorstw”, objaśnia Lothar Kriszun, Rzecznik Zarządu CLAAS. 
 
Zapotrzebowanie na efektywne technologie zbierania zboża utrzymuje się na wysokim poziomie. W Rosji jedynie 72 miliony hektarów gruntu są obecnie używane w celach rolniczych. Jest tak pomimo tego, że w sumie 122 miliony hektarów nadawałyby się na pola uprawne.
 
Podkreślając dalej swoje zaangażowanie w tym kraju, CLAAS otworzyło dodatkową linię produkcyjną w swoim zakładzie w Krasnodarze, w październiku 2015 r., co kosztowało w przybliżeniu 120 milionów euro. Nowa przestrzeń produkcyjna jest mniej więcej dziewięć razy większa od poprzedniej fabryki, i obecnie obejmuje powierzchnię równą około 45 000 metrów kwadratowych. Oznacza to, że wolumen produkcji zwiększy się aż do wartości równej 2 500 kombajnów zbożowych i ciągników rocznie. Technologiczna ekskluzywność, z pionową penetracją podobną do krajowej fabryki CLAAS w Harsewinkel, pozwoli również na zaopatrywanie przedsiębiorstw spoza przemysłu. Firma CLAAS rozpoczęła eksportowanie używanych maszyn poprzez swoich pierwszych lokalnych dealerów w 1992 r. Następnie były nowe maszyny oraz pierwsi rosyjscy pracownicy, którzy byli odpowiedzialni za szkolenie oraz obsługę techniczną. W roku 2005 firma CLAAS stała się pierwszym zagranicznym producentem maszyn rolniczych, który utrzymywał swoje własne zakłady produkcyjne w Rosji; w tym czasie zainwestowano około 20 milionów euro.

Share This