Katagoria: aktualności rynkowe, opublikowano: 09 lipca 2015


CLAAS i Kramer kończą współpracę w zakresie ładowarek od 2018 roku

CLAAS i Kramer kończą współpracę w zakresie ładowarek od 2018 roku

Od roku 2018 Firma CLAAS, wiodący producent maszyn rolniczych na świecie oraz Kramer-Werke, jedna z firm Wacker Neuson Group, za obustronnym porozumieniem postanowiły zakończyć współpracę w zakresie produkcji ładowarek teleskopowych.

 

Zarówno serwis maszyn jak i dostawa części zamiennych będą zapewnione na wiele lat po zakończeniu współpracy.

Od 2005 roku firma Kramer-Werke GmbH rozwija i produkuje wysokiej jakości ładowarki teleskopowe w fabryce w Pfullendorf, które są dystrybuowane na światowe rynki przez firmę CLAAS pod nazwą „CLAAS SCORPION”. Grupa Wacker Nauson, poprzez własną sieć sprzedaży, oferuje ładowarki teleskopowe „Kramer” i „Wacker Neuson” na rynku budowlanym. Od roku 2018 obaj partnerzy będą niezależnie dostarczać na rynek ładowarki teleskopowe. Do tego czasu współpraca będzie
kontynuowana.

W przyszłości firma CLAAS nawiąże współpracę z firmą Liebherr. Nowa seria SCORPION produkcji Liebherr będzie dostępna od stycznia 2018.

Ładowarki teleskopowe CLAAS SCORPION są obecne w wielu gospodarstwach i przedsiębiorstwach. Dzięki kompaktowej konstrukcji, zwrotności i wysokiej wydajności nie tylko zastępują ciągniki z ładowaczem czołowym, ale również oferują dużym gospodarstwom rolnym i usługodawcom najbardziej wydajne rozwiązania w zakresie przeładunku i transportu.

 

Źródło
Share This