Katagoria: aktualności rynkowe, opublikowano: 05 czerwca 2015


Amazone: Wyższy komfort oprysku z ProfiClick

Amazone: Wyższy komfort oprysku z ProfiClick

Nowy zestaw przełączników ProfiClick oferuje użytkownikom jeszcze wyższy komfort obsługi opryskiwaczy zawieszanych UF oraz zaczepianych UG I UX sterowanych przez specyficzny dla tych maszyn terminal Amaspray+.

 

Zestaw ProfiClick jest wyposażony w przełączniki uchylne i obrotowe pozwalające komfortowo uruchamiać funkcje belki polowej oraz układu skrętu opryskiwacza. Specjalnie dla korekty nachylenia belki polowej lub do ręcznej zmiany ustawień układu skrętu są do dyspozycji obrotowe regulatory, które – dzięki funkcjom ustawień środkowych i blokady na określonych pozycjach – można podczas jazdy obsługiwać „na ślepo“. Zestaw przełączników ProfiClick ma także tę zaletę, że przez proste przełączanie z trybu kierowania automatycznego na ręczne, znacznie ułatwia cofanie maszyną na końcach pola oraz jej prowadzenie przeciwnie do nachylenia zbocza. Wszystkie elementy obsługowe są rozmieszczone ergonomicznie i bezpośrednio powiązane z ich funkcjami. Kierowca może się całkowicie skoncentrować na jeździe.

 

Proficlick_Lenkung_001_d1_141218

 

ProfiClick stosowany jest w połączeniu z opcją wyposażenia składania belki polowej Profi I. Dzięki temu zmiana wysokości, składanie i rozkładanie, składanie jednostronne oraz zmiana nachylenia belki polowej mogą być sterowane elektrohydrauliczne przez wspólny obieg oleju. Zaletą tego rozwiązania obok prostego uruchamiania jest to, że do obsługi opryskiwacza wymagane będzie w ciągniku tylko jedno gniazdo o działaniu jednostronnym i bezciśnieniowy powrót oleju.

 

Źródło
Share This