Katagoria: aktualności gospodarcze, opublikowano: 05 czerwca 2015


Valtra: tysięczny ciągnik nowej serii T czwartej generacji

Valtra: tysięczny ciągnik nowej serii T czwartej generacji

Sześć miesięcy od momentu prezentacji nowej serii T, tysięczna sztuka została wyprodukowana w maju w fabryce Valtry w Suolahti w Finlandii. Szczęśliwy nabywca to Adam Jarnutowski z Polski, który osobiście zjechał ciągnikiem z linii produkcyjnej.

 

Nowa seria T w perłowym białym kolorze, jest najnowszą inwestycją w gospodarstwie Pana Jarnutowskiego, które położone jest w północno-wschodniej część kraju, koło Łomży. Gospodarstwo o powierzchni 74 hektarów o profilu mlecznym, liczy 132 sztuki bydła a w tym 70 krów mlecznych. Pan Adam prowadzi gospodarstwo razem ze swoim ojcem, Henrykiem oraz z żoną Emilią. „Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł rozpocząć jazdę nowym ciągnikiem w gospodarstwie. Nowa Valtra zastąpi 2 ciągniki JD7800 i JD6800, podczas wykonywania wszystkich głównych prac polowych, w tym orkę, wywóz obornika, siew, koszenie, belowanie a nawet zadawanie paszy”, komentuje Adam Janurtowski i dodaje, że nowa T144 będzie pracowała ok. 1000 godzin rocznie.

 

1000thValtraT4_701A3756_large

 

Wszechstronne wykorzystanie ciągnika wymaga wszechstronnego wyposażenia, dlatego też tysięczny ciągnik został wyposażony w popularne w serii T4 opcje takie jak przedni TUZ, złącze ISOBUS, hamulce pneumatyczne, układ podgrzewania bloku silnika. W celu zapewnienia komfortu pracy operatora został wyposażony w amortyzowaną oś przednią Aires+, amortyzowaną kabinę, fotel z zawieszeniem pneumatycznym, wycieraczkę o kącie pracy 270° a także chłodzony schowek. Wszystkie te elementy wyposażenia były ustalone podczas konfigurowania ciągnika. Przedni WOM oraz światła robocze premium zostały dodane do specyfikacji krótko przed produkcją, dlatego też będą one zamontowane do ciągnika w studiu Valtra Unlimited znajdującym się w fabryce.

 

1000thValtraT4_701A3687_large

 

Od momentu prezentacji nowej serii T w listopadzie 2014 ciągnik otrzymał wiele pozytywnych opinii. Podczas tegorocznych targów SIMA we Francji, ciągnik został nagrodzony tytułem „Maszyna Roku 2015” w kategorii ciągników o mocy od 180-280 KM. Ciągnik zdobył także wyróżnienia podczas tragów w Danii, Polsce i na Litwie.

Na decyzję o zakupie nowej Valtry duży wpływ miały dobre relacje z lokalnym dealerem, firmą Agrotechnik. Według Adama Załuskiego, Dyrekotra Sprzedaży w firmie Agrotechnik, nowa seria T jest bardzo konkurencyjnym ciągnikiem w swoim zakresie mocy. Nowy wygląd ciągników oraz przestrzenna kabina wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród rolników i przedsiębiorców. „Nasi klienci cenią kompleksową ofertę oferowanych przez nas produktów, dobry serwis oraz dobre relacje z dealerem” dodaje.

 

Źródło
Share This