Katagoria: aktualności gospodarcze, opublikowano: 03 czerwca 2015


Sukcesy opon Mitas Premium w rolnictwie

Sukcesy opon Mitas Premium w rolnictwie

Nieprzerwanie rośnie udział opon serii Mitas Premium w dostawach dla kluczowych producentów techniki rolniczej. Od stycznia do kwietnia 2015 r. opony serii Mitas Premium tworzyły (w tonach) 80% całej sprzedaży tylnych radialnych opon wyprodukowanych w zakładach produkcyjnych Mitas, a kolejny wzrost udziału spodziewany jest w przeciągu roku 2015. Opony marek Continental, Cultor i Mitas tworzą pozostałą część dostaw.

 

 

Od stycznia 2015 opony serii Mitas Premium zastępują opony marki Continental u wszystkich znaczących producentów techniki rolniczej. Statystyki sprzedaży potwierdzają więc, że opony Mitas Premium były pozytywnie przyjęte zarówno przez producentów techniki rolniczej, jak też przez ich klientów.

„Opony z linii produktów Mitas Premium można bezpośrednio porównać z oponami rolniczymi marki Continental, które firma Mitas produkuje od 2004 r.“ powiedział Andrew Mabin, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu firmy Mitas. „Rosnący udział opon Mitas Premium udowadnia, że zmiana naszej strategii w stronę wspierania jednej marki premium okazuje się być bardzo dobrą decyzją“ dodał Mabin.

Mitas chce długofalowo koncentrować się na wspieraniu jednej marki premium – tą jest marka Mitas. Opony Mitas Premium dorównują jakością oponom premium marki Continental. Seria Mitas Premium składa się nie tylko z opon Continental z nowymi etykietami, ale przede wszystkich z nowych produktów rozwijanych i produkowanych wyłącznie pod marką Mitas. Na rynkach europejskich obecnie tworzą je opony SFT (Super Flexion Tyre) dla traktorów o dużej mocy, kombajnów i przyczep na zboże oraz nowe opony VF (Very High Flexion), konkretnie HC 1000 i HC 2000. Do kolejnych przedstawicieli serii Mitas Premium należą SFT IF (Improved Flexion), CHO (Cyclic Harvesting Operation), SST (Silent Speed Tyre), AC 65, HC 70, AC70 T, AC85, AC90 i AGRITERRA.

 

Źródło
Share This