Katagoria: aktualności gospodarcze, opublikowano: 17 sierpnia 2015


CLAAS wyprodukował 300.000 prasę

CLAAS wyprodukował 300.000 prasę

W maju bieżącego roku, w przedsiębiorstwie produkcyjnym Usines CLAAS we Francji zeszła z linii produkcyjnej 300.000 maszyna – prasa rolująca model ROLLANT 454 UNIWRAP. Z okazji jubileuszu otrzymała specjalne oznakowanie i do końca roku będzie wystawiana na targach i pokazach w całej Europie.

 

Fabryka Usines CLAAS we Francji w Metz została założona i rozbudowana w 1958 roku przez Reinhold Claas. Dziś można tam rocznie skonstruować i wyprodukować do 5000 pras CLAAS. Także pierwszy patent CLAAS, supłacz, pochodzi w fabryki w Metz i jest sercem każdej prasy kostkującej.

Program produktów z Metz obejmuje dwie serie ROLLLANT i VARIANT – prasy zwijające oraz prasy kostkujące QUADRANT. W CLAAS w Metz pracuje ponad 400 pracowników. Produkuje się tam 21 rożnych modeli pras, które są używane w ponad 100 krajach i 25 różnych kulturach na całym świecie. Oprócz zbiorów pszenicy, jęczmienia i rzepaku, prasy CLAAS pracują np. przy zbiorze bawełny w Afryce Południowej, przy uprawie orzeszków ziemnych jako pożywienie dla bydła w Ameryce, przy ryżu w Korei, lnu w Europie Wschodniej i północnej Francji, konopi w Niemczech i traw, takich jak miskant i mozga trzcinowata w całej Europie. Na całym świecie wymagania klientów oraz warunki pracy są zróżnicowane, dlatego tak ważna jest elastyczność produkcji w Metz, dzięki której firma CLAAS może zapewnić różnorodność typów maszyn oraz być zawsze niezawodna.

Innowacje techniczne z Usines CLAAS we Francji znaleźć można np. w prasach kostkujących obejmujących interaktywny rotor i nagarniacz, Power Feeding System w celu zwiększenia przepustowości, jak również opcja FINECUT do produkcji krótkiej słomy z 51 nożami. Firma CLAAS jest liderem w obszarze ICT (Implement Controls Tractor) z dotychczas najpotężniejszą prasą kostkującą CLAAS QUADRANT 3400.

300.000 prasa ROLLANT 454 UNIWRAP wyróżnia się ogromnym potencjałem przepustowości, opuszczaną podłogą PRO, która pozwala zoptymalizować obciążenie, a także zintegrowaną, wysokiej jakości owijarką. Ta maszyna została zaprojektowana dla wykonawców dużych zadań i cieszy się dobrą reputacją.

 

Źródło

1 komentarz

  1. Zakładając, że firma działa od 1913 roku i specjalizuje się w produkcji żniwnych maszyn rolniczych, nie dziwi fakt, że wyprodukowała tak ogromną liczbę pras. Ciekawe jaka jest liczba innych wyprodukowanych maszyn rolniczych?

Share This